Christopher Nkunku (desno), ki je v tej sezoni v Bundesligi dosegel že 14 golov, je bil junak večera v Hannovru. Zablestel je tudi z žongliranjem, ko so mu gostitelji pustili preveč prostora, dvakrat je tudi atraktivno podal s peto. Foto: EPA

25.000 gledalcev je pripravilo odlično vzdušje v Hannovru, ki je v drugi ligi na skromnem 12. mestu. Za gostitelje je Luka Krajnc igral vso tekmo. 27-letnik iz Kaple na Kozjaku je imel veliko dela z odličnimi napadalci gostov.

Nkunku nerešljiva uganka za obrambo Hannovra
Christopher Nkunku je v 17. minuti izkoristil lepo podajo Danija Olma. Izjemni napadalec, ki je eden najboljših igralcev v nemškem prvenstvu v tej sezoni, je pet minut zatem povišal na 0:2. Joško Gvardiol je s sredine igrišča podal v prazen prostor, Nkunku pa je stekel sam proti vratom, preigral vratarja Rona Roberta Zielerja in z desnico potisnil žogo v mrežo.

Konrad Laimer in Andre Silva sta v drugem polačsu potrdila zmago Leipziga. Trener Domenico Tedesco je preporodil rdeče bike, ki spomladi blestijo, v Bundesligi so napredovali že na četrto mesto.

"Prepričan sem, da gremo v finale v Berlin. V polfinalu bomo ponovili tako predstavo. Izjemno smo motivirani za pokalni naslov, to je naš velik cilj," je po tekmi povedal Kampl.

Kevin Kampl se je s soigralci veselil uvrstitve v polfinale. Leipzig je leta 2019 izgubil v finalu proti Bayernu z 0.3, lani pa proti dortmundski Borussii z 1:4. Foto: EPA

Sallai popeljal Freiburg v polfinale v 120. minuti
V bobnu za žreb polfinala bodo tudi Union Berlin, Freiburg in drugoligaš Hamburger SV.
Bochum je izgubil proti Freiburgu z 1:2 po podaljšku. Odločilni zadetek je v 120. minuti po protinapadu dosegel Roland Sallai.

Vratar Hamburga Fernandes ubranil tri enajstmetrovke
V drugoligaškem obračunu je Hamburger SV izločil Karlsruhe s 5:4 po streljanju enajstmetrovk, potem ko je bilo po 90 in 120 minutah 2:2. Gostitelje je po zaostanku z 0:2 rešil Robert Glatzel. Na 2:2 je izenačil v 91. minuti, ko so gostje imeli na zelenici le še deset nogometašev. Vratar Hamburga Heuer Fernandes je ubranil kar tri enajstmetrovke.

Bayern je izpadel že v 2. krogu v Mönchengladbachu z 0:5. St. Pauli je v osmini finala šokiral dortmundsko Borussio. Izmed četverice polfinalistov je pokalni naslov osvojil le Hamburg, zadnjič leta 1987.