Za nogometaši madridskega Reala je nekaj čudovitih dni. Foto: Reuters
Raul v letošnji sezoni spominja na Raula izpred nekaj let, ko je bil neustavljiv pred nasprotnimi vrati. Foto: Reuters
Real - Barcelona
Takole postaviti špalir najhujšemu rivalu v poklon ob osvojitvi naslova, najbrž redkokdo šteje med prijetnejša opravila. Tudi zato naj bi Deco in Samuel Eto'o na nedeljski tekmi proti Valencii namenoma dobila rumena kartona, zaradi katerih nocoj nista imela pravice nastopa. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Argentinski napadalec Gonzalo Higuain v zadnjih krogih doživlja zvezdne trenutke. Na tekmi z Osasuno je v zaključku poskrbel za naslov, tokrat pa dosegel še osmi gol sezone. Foto: Reuters
Thierry Henry
Thierry Henry ni imel veliko prostora ob domači obrambi. Foto: EPA
Frank Rijkaard
Frank Rijkaard se po dveh sušnih sezonah poslavlja od Barcelonine klopi. Foto: EPA
David Silva
David Silva je Valencii prinesel pomembno zmago. Foto: Reuters

Kraljevi klub je na prvi domači tekmi po osvojenem 31. naslovu državnega prvaka v prejšnjem, 35., krogu dokazal, kdo je v letošnji sezoni kralj kultnega "El Clasica". Po decembrski zmagi na Nou Campu (0:1) je beli balet v mrežo Kataloncev tokrat pospravil vsaj štiri žoge (prvič po sezoni 1994/95 - 5:0) in jim prizadejal najhujši poraz na svoji zelenici po sezoni 1999/2000 (3:0).

Raul odprl domačo kanonado
Začelo se je v 13. minuti, ko se je žoga po akciji Jose Marie Gutija in Wesleyja Sneijderja odbila do Raula. Domači kapetan je nato z roba kazenskega prostora rutinirano ugnal Victorja Valdesa. Ob domači prevladi je vodstvo osem minut kasneje z glavo po podaji Gutija s prostega strela povišal Arjen Robben.

Barca ni bila podobna moštvu
Sledil je "taktičen preblisk" gostujočega trenerja Franka Rijkaarda, ki je v 23. minuti Eidurja Gudjohnsena zamenjal z Giovannijem dos Santosom. Očitno je še upal na preobrat, pa četudi je bilo njegovo moštvo (manjkali so Deco, Eto'o, Milito, Iniesta, Ronaldinho) brez repa in glave. Z gostujočo obrambo se je domača udarna enajsterica na trenutke naravnost poigravala, zaključno delo pa prepustila rezervistoma.

Za piko na i Higuain in van Nistelrooy
Robbenova menjava Gonzalo Higuain, ki je v nedeljo proti Osasuni poskrbel za zmago in osvojitev La Lige, je povišal na 3:0 le minuto (62.) po vstopu v igro. Po lepi podaji Mahamadouja Diarre z desne je ušel Carlesu Puyolu in Joseju Edmilsonu ter elegantno spodkopal žogo prek Valdesa. Ta je bil četrtič premagan v 78. minuti, ko je roko Puyola v kazenskem prostoru z enajstih metrov kaznoval Ruud van Nistelrooy. Nizozemec se vrača po šesttedenski odsotnosti zaradi poškodbe gležnja.

Briljanten nogomet pri gostih kazal le Messi
Gostje, bolj natančno Lionel Messi, so nekaj iskric v domačem kazenskem prostoru pokazali v zaključku tekme. A ker že vso sezono velja, da mali Argentinec vsega pač ne zmore sam, njegovi briljantni akciji v 81. in 85. minuti nista obrodili sadov. Drugače je bilo v 87. minuti, ko je Messijevo podajo z lahkotnim strelom z 18 metrov izkoristil Thierry Henry.

Barcelona ne bo niti druga
Težak poraz pa ni vse, kar je 36. krog prinesel Blaugrani. Villarreal si je po zmagi pri Recreativu z 2:0 (Nihat 55., Franco 82.) že zagotovil drugo mesto in neposredno uvrstitev v Ligo prvakov.