Džajić in drugi nekdanji funkcionarji Crvene zvezde so v zaporu preživeli pet mesecev. Foto: EPA
Džajić in drugi nekdanji funkcionarji Crvene zvezde so v zaporu preživeli pet mesecev. Foto: EPA

Kot je poročala beograjska radijska postaja B92, bo policija zoper Džajića in klubskega menedžerja Ranka Stojića podala ovadbo zaradi prestopa Milana Dudića iz Zvezde v Benfico. Prestop je bil vreden sedem milijonov nemških mark, osumljenca pa naj bi v klubsko blagajno nakazala kar pet milijonov manj.

Legendarni jugoslovanski nogometaš pa se ne spopada prvič s podobnimi obtožbami. Skupaj z nekdanjim finančnim direktorjem kluba Vladimirjem Cvetkovićem in funkcionarjem Milošem Marinkovićem je bil 5. februarja zaradi suma, da si je trojica leta 2001 protipravno prisvojila 5,1 milijona evrov pri prestopu nogometaša Gorana Drulića v španski klub Real Saragosa, aretiran. Policija je preiskavo zaradi suma goljufije pri prestopih Zorana Njegoša v madridski Atletico, Perice Ognjenovića v madridski Real in Nemanje Vidića v moskovski Spartak razširila, sumljiv pa je tudi prestop Dejana Stankovića v Lazio.

Džajić postal črnogorski državljan
Medtem ko se trojica brani s prostosti, je v srbsko javnost prišla novica, da je Džajić pridobil črnogorsko državljanstvo, za kar naj bi se odločil, da bi se izognil kazenskemu pregonu in postopku v Srbiji. Odvetniki "balkanskega čudeža", kot je Džajića poimenoval brazilska nogometna legenda Pele, zanika, da je njegov klient postal državljan Črne gore zgolj zaradi lažjega potovanja v Rusijo in zagotovil, da bo Džajić v celoti sodeloval s srbskimi pravosodnimi oblastmi in se odzival na pozive srbskega sodišča.

T. V.