Tim Matavž je za slovensko reprezentanco na 9 tekmah zadel 4 gole. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Slovenski reprezentant je pred 21.455 gledalci sijajno začel novo sezono Eredivisie, kljub temu, da je Gröningen v prvem krogu izgubil proti Rodi (1:2). Svoj prvi zadetek na tekmi je dosegel v 17. minuti, potem ko je Dušan Tadić z leve strani pred vrata poslal natančen predložek, Matavž pa ga je ob drugi vratnici hladnokrvno pospravil v mrežo. Štiri minute kasneje je vodstvo podvojil. Tudi tokrat se je z odlično globinsko podajo izkazal Tadić, Matavž pa je z desnico žogo poslal v levi spodnji kot vratarja Gina Coutinha. Na 3:0 je povišal tik pred iztekom prvega polčasa, ko je okroglo usnje po odboju od prečke iz neposredne bližine z glavo spravil čez golovo črto.

Na začetku drugega polčasa je Leandro Bacuna po Matavževi podaji vodstvo povišal na 4:0, a so se gostje, za katere je v prvem polčasu igral zudi Aleksandar Radosavljević, vrnili z zadetkoma Lexa Immersa in Mika van Duinena. Kljub vsemu je domača ekipa preprečila morebitni povratek in se veselila prvih treh točk v novi sezoni.