Barcelona si uspešnejšega leta ne bi mogla zamisliti. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je v vitrino Barcelone prinesel že šesto letošnjo lovoriko. Pokal za najboljšega na svetu se bo pridružil tistim za zmago v španskem prvenstvu, kraljevem pokalu, Ligi prvakov ter španskem in evropskem superpokalu. Foto: Reuters
Pedro Rodriguez
Pedro Rodriguez je izsilil podaljšek v Združenih arabskih emiratih. Foto: Reuters
Barcelona spravila v vitrino še šesti pokal letos

Evropski prvaki so do odločilnega gola prišli v 110. minuti. Po predložku Daniela Alvesa z desne strani je Damiana Albila s prsmi (!) premagal Lionel Messi. Argentinski velemojster se ni zmedel, ko je videl, da žoge v gol ne bo mogel spraviti z glavo, temveč jo je v kazenskem prostoru elegantno pričakal s prsmi in vnovič dokazal, da si letos resnično zasluži naziv najboljšega nogometaša na svetu.
Malo je manjkalo, da bi nekaj več kot 43 tisoč gledalcev spremljalo 11-metrovke, saj je po prostem strelu Juana Sebastiana Verona tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom Leandro Desabato z glavo le za nekaj centimetrov zgrešil cilj.

Pedro spet Guardiolin as iz rokava
Po rednem delu je bilo 1:1. V 37. minuti je južnoameriške prvake z glavo povedel v vodstvo Mauro Boselli, ki je bil po predložku Juana Manuela Diaza z leve strani dovolj spreten med dvema branilcema - Carlesom Puyolom in Ericom Abidalom. Treba pa je dodati, da je stal Estudiantesov strelec ob podaji mogoče celo v prepovedanem položaju.

Argentinci so se v obrambi kljub terenski premoči in nekaj polpriložnostim Barce dobro držali do 89. minute, ko je izenačil rezervist Pedro Rodriguez. Tudi drugi zadetek na tekmi je padel po strelu z glavo. Pedro je žogo poslal prek vratarja Albila, potem ko jo je v kazenskem prostoru Estudiantesa do njega prav tako z glavo podaljšal Gerard Pique.
Po dveh neuspehih v vitrinah nova lovorika
Barcelona je v tem tekmovanju izgubila finalna dvoboja leta 1992 proti Sao Paulu in leta 2006 proti Internacionalu iz Porto Alegreja. Estudiantes je pokal dvignil leta 1968, ko je v Medcelinskem pokalu na dveh tekmah porazil Manchester United.
Na tekmi za tretje mesto so Pohang Steelersi iz Južne Koreje po 11-metrovkah s 4:3 premagali Atlante iz Cancuna.