Cristian Abbiati (levo), Alessandro Nesta in Ignacio Abate (desno) so obstali kot vkopani, medtem ko se je Borriello veselil zadetka. Foto: EPA
Marco Borriello
Marco Borriello je bil v 69. minuti na pravem mestu ob izbijanju Abateja. Foto: EPA

Odločilni trenutek na sicer ne preveč razburljivi tekmi se je zgodil v 69. minuti, ko je Jeremy Menez z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Ignacio Abate pri izbijanju žoge zadel v Borriella, od katerega se je nato žoga odbila v mrežo.

Milan je neuspešno napadal za izenačenje. Še najlepšo priložnost je imel v 72. minuti Zlatan Ibrahimović, ki je z desne strani kazenskega prostora streljal prek vrat. Statistika govori o terenski premoči Rome, ki je imela žogo več v svojih nogah (56:44), medtem ko je Milan sprožil v okvir vrat dva strela več (4:2).