Eduardo da Silva je najprej sam priigral enajstmetrovko, potem pa jo je še izkoristil. Foto: EPA
Stevan Jovetić
Stevan Jovetić je vstopil v igro na začetku drugega dela in dosegel zlata vreden zadetek. Foto: EPA
Nogometaši Apoela
Nogometaši Apoela se veselijo izjemnega uspeha. Foto: EPA

Topničarji so večino dela opravili že na prvi tekmi, ki so jo v Glasgowu dobili z 2:0. Na stadionu Emirates je v 28. minuti v kazenskem prostoru teatralno padel Eduardo da Silva, vratar Artur Boruc se ga ni niti dotaknil. Hrvaški reprezentant je izkoristil podarjeno enajstmetrovko. V drugem delu sta bila natančna še Emmanuel Eboue in Andrej Aršavin. Za Celtic je v sodnikovem podaljšku častni gol dosegel Massimo Donati. Igralci Arsenala so imeli v mislih veliki derbi v Premier ligi v soboto zvečer na Old Traffordu.

Jovetić junak v Firencah
Fiorentina je remizirala s Sportingom (1:1), a se je uvrstila med elito zaradi dveh golov v gosteh na prvi tekmi. Portugalci so povedli po mojstrsko izvedenem prostem strelu Joaa Moutinha v 35. minuti. Italijane je rešil rezervist Stevan Jovetić na začetku nadaljevanja. Sporting je na stadionu Artemio Franchi prikazal napadalno igro in imel veliko več priložnosti.

Tudi v Nikoziji bodo gledali Ligo prvakov
Olympiakos Pirej je že na prvi tekmi v gosteh ugnal Šerif Tiraspol z 2:0, tokrat pa je z zadetkom Kostasa Mitroglouja v 82. minuti le potrdil skupno zmago.

Apoel iz Nikozije je prvo tekmo v Koebenhavnu izgubil z 0:1, z zmago s 3:1 pa se je uvrstil v elitno tekmovanje. Za Ciprčane sta zadela Kamil Kosowski (2.) in Chrysostomos Michail (18./11-m in 41.), za Dance pa je bil uspešen Dame N'Doye (22.).

Stuttgart je rutinsko zadržal prednost s prve tekme (2:0) proti Timisoari. Romuni so se uspešno branili in iztržili remi (0:0), Dare Vršič pa je vseh 90 minut na stadionu Gottlieb Daimler sedel na klopi.

Žreb skupin že v četrtek
Zmagovalci 4. predkroga so se pridružili 22 klubom iz 13 najboljših evropskih lig. Žreb skupin za novo sezono najprestižnejšega klubskega tekmovanja na svetu bo v četrtek ob 18.00 v Monaku, ko bodo tudi razglasili najboljše posameznike iz pretekle sezone, ko je naslov tretjič osvojila Barcelona.