Drugo polfinalno tekmo je odločil nogometaš Barcelone - Dani Alves. Foto: Reuters
Brazilci so se mučili 88 minut
Mojstrovina Alvesa za finale

Do edinega gola so prišli v 88. minuti, ko je prosti strel iz leve strani lepo izvajal Dani Alves, ki je na zelenico vstopil le šest minut pred tem. Blizu žoge sta bila tako vratar Itumeleng Khune, kot tudi Steven Pienaar, medtem ko je bil živi zid postavljen slabo. Brazilci so prišli do svojega četrtega finala v zgodovini Pokala konfederacij.

Prednjačili so Južnoafričani
V prvem polčasu so imeli Južnoafričani več od igre, do izjemne priložnosti pa so prišli v 21. minuti, ko je po prostem strelu Aaron Mokoena zgrešil gol z neposredne bližine. Z glavo je bil nenatančen in žoga je namesto v gol za 1:0 zletela preko gola. Osem minut kasneje je Tonic Chabalala streljal s prostega strela, vratar Julio Cesar pa je poskus lepo ubranil. Brazilci so v 37. minuti prišli do edine prave priložnosti prvega polčasa, ko Kaka od daleč ni bil natančen.

Modise je imel priložnost za finale
Tudi drugih 45 minut so bili Brazilci slabši nasprotniki, JAR pa je imel znova odlično priložnost, da bi povedel v 58. minuti, ko je streljal Teko Modise, žoga se je odbila in skoraj prešla za hrbet Julia Cesarja, ki se je znova izkazal.