V prvem polčasu so imeli nekaj več od igre gostitelji, prvi pa so zapretili gostje v belem. Arnel Jakupović je v deveti minuti z leve strani streljal le nekaj centimetrov mimo vrat. Gostitelji so si dve priložnosti priigrali v 13. in 14. minuti, izrazita je bila predvsem druga, ko je žoga z desne strani prišla do osamljenega Maksa Barišića, vrata so bila prazna, a Barišić je vseeno z nekaj metrov žogo poslal čez vrata.

Lep gol Husmanija

Domžale so povedle v 33. minuti iz na videz nenevarne akcije. Na desni strani so pridobili žogo, ki je prišla do Benjamina Markuša, ta je na robu kazenskega prostora opazil Zenija Husmanija, ki je atraktivno žogo z močnim strelom spravil v mrežo.

Zadetka s tekme Koper - Domžale

Koper tekmo končal z devetimi

Gostitelji so po vrnitvi iz slačilnice pritisnili, a hitro prejeli še en zadetek. Sven Šoštaršič Karič je v 55. minuti z leve strani poslal predložek tik pred domača vrata, Markuš se je žoge sicer dotaknil, a mu ni uspelo streljati, iz ozadja pa je pritekel Husmani, ki je z močnim strelom podvojil vodstvo. Koper je nato pritisnil, a puščal preveč lukenj v obrambi. Domžale so večkrat poskušale s hitrim protinapadom, kar so gostitelji skušali preprečiti s prekrški. Davek take igre sta plačala Ivan Borna Jelić Balta in Ivan Novoselec, ki sta bila izključena.

Navijaška skupina Green Dragons je poskrbela za pirotehnični šov na tribuni. Foto: www.alesfevzer.com

Tabor dobil uvodni polčas

Nogometaši Olimpije so po četrtkovem porazu na omenjeni tekmi v Domžalah znova gostovali. Iz Sežane se vračajo s tremi točkami, potem ko so po zaostanku po prvem polčasu v nadaljevanju preobrnili izid z goloma rezervistov (1:2).

Gostitelji so pred 400 gledalci z 1:0 povedli v 33. minuti, zadel je Žiga Ovsenek. Potem ko so Ljubljančani po podaji Vida Kodermana v kazenski prostor odbili žogo (eden izmed novincev Damian van Bruggen tega ni storil dovolj odločno), je nekdanji nogometaš velenjskega Rudarja lepo diagonalno streljal mimo vratarja Ivana Banića.

V 70. minuti je izenačil Djalo Aldair, nekdanji član Kraševcev, ki je na zelenico vstopil le pet minut prej. Po hitrem protinapadu je najprej z desne strani streljal Mustafa Nukić, ki ga je trener Dino Skender v boj prav tako poslal po odmoru, žoga pa je zadela desno vratnico in se odbila še v levo. Nato jo je za golovo črto poslal osamljeni Aldair, ki je bil strelec že na prvi medsebojni tekmi v tej sezoni na stadionu Rajka Štolfe. Avgusta je v 61. minuti zatresel mrežo za zmago po preobratu z 1:2.

Kvesić mrežo zatresel neposredno iz kota

Enak razplet je bil tudi tokrat. V 86. minuti je namreč za slavje zeleno-belih naravnost iz kota z odbojem žoge od vratnice zadel Mario Kvesić, še en nogometaš, ki je prišel na igrišče v drugem polčasu. Mrežo je zatresel po sedmih minutah igre. Kvesić je imel priložnost že v 81. minuti, ko mu je veselje s pravočasnim posredovanjem preprečil Jan Koprivec.

Olimpija je bila v prvem delu sicer več časa pri žogi, a si ni pripravila pravih priložnost. Dvakrat je poskusil Ivan Pratjin, a strela nista bila močna, tako da je obakrat žogo ujel Koprivec. Hrvaški napadalec je prvič streljal s strani, drugič pa z glavo.

Še najlepšo priložnost je imel v 44. minuti Almedin Ziljkić, ki je z leve strani sam prišel pred vrata, vendar je bil precej v kotu in streljal malenkost mimo gola.

Sežančani so zapretili še v 41. minuti, ko je Mateo Monjac streljal s strani, Banić pa je žogo odbil v kot, in v sodnikovem dodatku, ko je čuvaj ljubljanske mreže ubranil še en strel Monjaca, Ovsenek pa je odbito žogo poslal čez vrata.

Zadetki s tekme CB24 Tabor Sežana - Olimpija

Olimpija niz štirih tekem v 12 dneh končala s tremi zmagami

Ljubljančani, ki niso mogli računati na bolnega Marcela Ratnika, so predtem z 1:0 premagali Muro in Maribor ter z 2:0 izgubili v Domžalah. Tabor se je za uvod v spomladanski del prvenstva prejšnjo soboto z Domžalami v gosteh razšel z 1:1.

Krog se bo končal v ponedeljek s srečanjem Kalcer Radomlje – Maribor.