Etienne Beugre se je na 14. tekmi v prvi ligi drugič vpisal med strelce. 14. aprila je prav tako zadel proti Bravu v Spodnji Šiški, tudi tedaj je bilo 1:1. Foto: www.alesfevzer.com

Trener Maribora Ante Šimundža je tudi z mislijo na nov evropski dvoboj proti Vojvodini (ta četrtek ob 20.15) precej posegel v začetno postavo. Še vedno je pogrešal poškodovanega Svena Šoštariča Kariča, je pa lahko računal na povratnika po poškodbi Hilala Soudanija, ki je tako kot Josip Iličić začel na klopi. Prvič je bil v zapisniku Orphe Mbina.

Gostitelji so povedli v 18. minuti, ko se je po podaji Gregorja Sikoška z leve strani pred vrati najbolje znašel Etienne Beugre. Napadalec iz Slonokoščene obale je imel predtem v 15. minuti še eno obetavno priložnost.

Varovanci Aleša Arnola, ki je v uvodnih minutah drugega polčasa v igro poslal Matica Ivanška in Martina Pečarja, so izenačili v 61. minuti. V desni spodnji kot je z roba kazenskega prostora natančno meril prav Pečar in dosegel svoj drugi gol v sezoni.

Le minuto prej je pri domačih na zelenico prišel Soudani, ki je igral prvič po 11. juliju, ko se je poškodoval na evropski tekmi v Plovdivu.

Obe moštvi po enkrat stresli tudi prečko

V 70. minuti so Ljubljančani domiselno izvedli prosti strel z leve strani, na koncu je z 20 metrov poskusil Gašper Jovan, vratar Maribora Ažbe Jug pa je žogo odbil v prečko in jo ujel.

V 82. minuti se je okvir vrat stresel tudi na drugi strani. Soudani je streljal iz bližine, Orbanić je žogo preusmeril v prečko.

V končnici tekme je bil bližje zmagi Bravo. V 89. minuti je Milan Tučić poskusil s peto, Jug pa je izvrstno posredoval. Pozoren je bil tudi ob močnem strelu Marka Španringa od daleč v 90. minuti in ostalo je pri 1:1.