Odločilni zadetek je v  73. minuti dosegel Robert Berič. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Odločilni zadetek je v 73. minuti dosegel Robert Berič. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Dejan Burgar
Dejanu Burgarju je v 67. minuti veselje preprečila vratnica. Foto: MMC RTV SLO
Mariborčani iz Kranja s tremi točkami

Septembra so Gorenjci doma presenetljivo vzeli točko Štajercem, ko so na 2:2 izenačili v 93. minuti, enak scenarij pa bi se lahko zgodil tudi tokrat, vendar je vratar gostov Matej Radan po prostem strelu Bernarda Stjepanovića s sijajno obrambo žogo odbil v kot.
Na vsaki strani po ena vratnica
Maribor je povedel v 23. minuti, ko je s prostega strela streljal Dejan Mezga, žogo pa je v lastno mrežo z glavo preusmeril Petar Stojnić. Štiri minute pozneje je po podaji Uroša Smoleja z udarcem "iz prve" izenačil Anže Jelar. Končni izid je v 73. minuti postavil rezervist Robert Berič, ki je z glavo zadel po predložku Aleša Majerja z desne strani.
V drugem polčasu se je na obeh straneh po enkrat zatresla tudi vratnica. V 48. minuti je okvir vrat ustavil strel Marcosa Tavaresa, v 67. minuti pa Dejana Burgarja.
Četrti zaporedni poraz Triglava
Maribor je igral brez Martina Milca, ki si je na petkovem treningu poškodoval zadnjo stegensko mišico. Zaradi viroze sta imela med tednom nekaj težav Tavares in Nejc Potokar, vendar jima to ni preprečilo nastopa v začetni enajsterici. Triglav je klonil četrtič zapored.

Vijoličasti bodo v sredo v pokalu gostovali na Bonifiki, kjer so pred dvema tednoma visoko izgubili z 0:3.
Rob ponudil odstop
Po sobotnem porazu Nafte proti Hitu Gorici (1:4) je trener Lendavčanov Damir Rob ponudil odstop. Rob je tudi športni direktor Nafte, ki ima hude finančne težave.