Zadetki s tekme Tabor Sežana - Olimpija

V 52. minuti so povedli domači, potem ko je po strelu njihovega najboljšega strelca Dina Stančiča z leve strani žogo v lastno mrežo nesrečno in nespretno preusmeril Đorđe Crnomarković. Srbski branilec se je odkupil štiri minute pozneje, po strelu iz kota Almedina Ziljkića je na bližnji vratnici izenačil z glavo.

V 61. minuti je s strelom z desne strani končni izid postavil Djalo Aldair, ki je pred kratkim v Ljubljano prišel prav iz Tabora. Tall je po strelu Portugalca pred vrati zgrešil žogo, ta pa se je odkotalila v mrežo. Kmalu zatem je cilj le za malo zgrešil Ziljkić.

Koprivec ubranil 11-metrovko Elšniku

V prvem polčasu je bila Olimpija najbližje zadetku v 34. minuti, a je Timi Max Elšnik zastreljal 11-metrovko, ki jo je sodnik Roman Glažar dosodil po padcu novinca Lamina Talla (prišel je iz Rome) ob Klemnu Nemaniču na robu kazenskega prostora. Nogometaši Tabora so protestirali, seveda brez uspeha, nato pa je Jan Koprivec Elšnikov strel ubranil.

Vratar Kraševcev je enako storil že prejšnji teden ob Kamniški Bistrici, ko je v 96. minuti ustavil poskus Arnela Jakupovića z bele točke in preprečil zmago Domžal.

Lepo priložnost je zapravil tudi Aldair, ki je v 9. minuti po skoku in podaji Talla iz ugodnega položaja streljal mimo vrat. Gostitelji niso niti enkrat ogrozili Nejca Vidmarja. Tudi v drugem polčasu jim kljub želji po izenačenju v napadu nikakor ni steklo, tako da z izjemo enega posredovanja po strelu po sredini vrat Vidmar ni imel veliko dela.

Statistika tekme Tabor Sežana - Olimpija

Streli: 1:9

V okvir vrat: 1:5

Koti: 1:6

Posest žoge: 53:47 odstotkov

Olimpija na drugem mestu ujela Koper

Prejšnjo nedeljo so Ljubljančani v Stožicah zmagali na derbiju proti Mariboru (3:1), zdaj pa so osvojili nove točke, s katerimi so se na lestvici povzpeli na drugo mesto, ki si ga delijo s Koprom. Po treh odigranih tekmah so še brez poraza.

Sežančani so solidno začeli sezono, saj so v gosteh premagali Muro (0:3) in remizirali v Domžalah (1:1), vendar so doma po porazu proti Celju (0:1) izgubili še drugič zapored.

Mitja Lotrič je v 21. minuti dosegel imeniten zadetek za Muro, kar pa ni bilo dovolj za zmago. Foto: www.alesfevzer.com

Janžekovič spravljal v obup nogometaše Mure

Na večerni tekmi sta se Aluminij in Mura razšla z 1:1. Sobočani, v pretekli sezoni državni prvaki, so tako še naprej brez zmage, hkrati pa to velja tudi za Kidričane.

Gostje so tekmo odprli konkretneje, v 6. minuti je imel nekdanji igralec Aluminija Mihael Klepač lepo priložnost, a je žogo poslal malo mimo vrat. V 12. minuti so sodniki namesto prekrška vratarja Mure Matka Obradovića zunaj kazenskega prostora pokazali rumeni karton Jaki Bizjaku, ob protestih so domači ostali brez obetavne priložnosti.

V 21. minuti pa so gledalci videli pravi evrogol. Povratnik v Muro Mitja Lotrič se je odločil za diagonalni strel s 25 metrov rahlo z leve strani in žogo poslal tik pod stičišče prečke in vratnice.

Deset minut pozneje je Aluminij, ki ni mogel računati na kaznovanega Klemna Bolho, izenačil. Po akciji po levi strani in izbiti žogi je v bližini vrat streljal Haris Kadrić in dosegel sploh prvi gol Kidričanov v tej sezoni. V prvem polčasu sta obe ekipi le po enkrat streljali v okvir vrat.

V drugem delu je blestel vratar gostiteljev Luka Janžekovič. Ubranil je poskusa Klepača v 65. in 78. minuti, v 90. minuti pa je ustavil še strela Tomija Horvata z roba kazenskega prostora in Luke Bobičanca.