James Rodriguez je načel mrežo Seville. Foto: Reuters
Jese Rodriguez
Takole je Jese Rodriguez podvojil vodstvo kraljevega kluba. Foto: Reuters

Gostitelji, ki so lanski neverjetni obračun dobili s 7:3, so v vodstvo smuknili v 12. minuti, potem ko je po natančni podaji Marcela z leve strani gostujočega vratarja Beta premagal James Rodriguez. Kolumbijec je zadetek dosegel z glavo.

Jese izkoristil napako Rica
Gledalci so bili priča zelo odprti tekmi, Andaluzijci so se kraljevemu klubu dostojno upirali, a so se po dobre pol ure igre znašli v dvojnem zaostanku. Le nekaj minut po tem, ko je moral po trku Karima Benzemaja zaradi poškodbe zelenico zapustiti Beto, je njegova rezerva Sergio Rico žogo pobral iz mreže. Za zadetek je kriv predvsem sam, saj je akcijo nasprotnika zakuhal z nerodno podajo, po podaji Isca pa je v polno zadel rezervist Jese Rodriguez, ki je v 27. minuti zamenjal strelca prvega zadetka.

Aspas iz bližine zmanjšal zaostanek
Rico se je v nadaljevanju večkrat izkazal z odličnimi obrambami, svojo ekipo je še držal v igri za morebitno vrnitev, deset minut pred iztekom rednega dela srečanja je zaostanek prepolovil rezervist Iago Aspas, ki je po podaji Vitola zadel iz neposredne bližine. V končnici tekme so gostje večkrat silovito napadli na vrata Ikerja Casillasa, a jim tako želenega izenačujočega zadetka ni uspelo doseči.

Real, ki ima na vrhu lestvice španskega prvenstva 4 točke naskoka pred drugouvrščeno Barcelono, v soboto popoldne čaka mestni derbi z Atleticom.