Cristiano Ronaldo je bil osrednje ime derbija v Madridu, ki je bil ponovitev zadnjega finala Lige prvakov, kjer je prav tako zmagal Real. Foto: EPA
Jan Oblak
Ronaldo je z enajstmetrovke takole matiral Jana Oblaka. Foto: EPA

Junak obračuna pred 53.000 gledalci na stadionu Vicenteja Calderona je bil Cristiano Ronaldo, ki je dosegel vse tri gole. Oblak ni bil krivec pri nobenem od zadetkov, svoje delo je znova opravil solidno.

Real je imel žogo nekaj več v nogah (52:48), sprožil pa je tudi strel več proti vratom nasprotnika kot Atletico (8:7).

Oblak prvič ustavil Ronalda
Po začetni pobudi Atletica se je v nadaljevanju tehtnica nagnila na stran Reala. Jan Oblak se je izjemno izkazal že v 12. minuti, ko je s skrajnimi močmi odbil poskus Cristiana Ronalda z glavo z nekaj metrov. Ronaldo je želel zadetek, a žoga ni s celotnim obsegom prečkala golove črte. Oblak je bil na novi preizkušnji v 21. minuti, ko je Luka Modrić z roba kazenskega prostora sprožil diagonalno po tleh, a je bil Škofjeločan na mestu.

Živi zid pustil Oblaka "na cedilu"
Malo pozneje pa vodstvo Reala. Stefan Savić je okoli 25 metrov od vrat Atletica napravil prekršek nad Lucasom Vazquezom. Prosti strel je izvajal Ronaldo, ki je sprožil, živi zid se je razprl, tako da se je žoga odbila od Savića, spremenila smer in končala za hrbtom Oblaka, kar je bil izid polčasa.

Ronaldo izsilil enajstmetrovko in jo tudi izkoristil
Atletico je na začetku drugega dela pritisnil, nevarno sta poskusila Yannick Carrasco in Antoine Griezmann, a se je Real izvlekel. Madridčani so čakali na protinapade. V enem od njih je Ronaldo po dvoboju s Savićem, ki je pred tem zgrešil žogo, hitro in teatralno padel, tako da je sodnik David Fernandez Borbalan pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Ronaldo, ki je Oblaka poslal v desno, žogo pa za levo vratnico v mrežo.

Ronaldo postavil piko na i
Ronaldo je svoj šov dokončal v 77. minuti, ko je Gareth Bale v protinapadu z leve strani poslal predložek na daljšo vratnico, kjer je osamljeni Portugalec podstavil nogo za 3:0. Ronalda je v 84. minuti zamenjal James Rodriguez. V končnici tekme je razpoloženi Carrasco dvakrat izjemno preigraval, a mu je častni zadetek preprečil vratar Keylor Navas.

Vratar Kameni spravljal v obup Barcelono
Popoldne je Barcelona na domačem igrišču le remizirala z Malago (0:0). Barca je igrala brez Lionela Messija, ki je imel želodčne težave, in Luisa Suareza, ki je bil kaznovan. V vratih Malage je blestel vratar Carlos Kameni.

Drugouvrščena Barcelona za vodilnim Realom zaostaja štiri točke (30:26).