Aktualni prvaki so Mariboru zadali prvi poraz v tej sezoni. Foto: MMC RTV SLO
V Simčičevi mreži je pristalo kar pet žog. Foto: MMC RTV SLO
Miran Pavlin
Olimpijini veterani počasi, a zanesljivo, peljejo klub v prvo ligo. Foto: MMC RTV SLO

V domžalskem Športnem parku je 1.500 gledalcev edini gol videlo v osmi minuti, ko je po lepi podaji Mitje Zatkoviča zadel Benko. Maribor je bil boljši v drugem polčasu in imel najlepšo priložnost v 68. minuti. Po dolgi podaji Pridigarja je v kazenskem prostoru slabo posredovala domžalska obramba. Žogo je dobil Zoran Pavlovič, ki je po močnem strelu s prve zadel prečko. Zgodovina se ponavlja - v lanski sezoni Maribor v štirih prvenstvenih tekmah proti Domžalam niti enkrat ni zadel.

Brazilec postavil piko na i
Primorje je nadaljevalo pozitivno tradicijo obračunov s Koprom (2:0). Uvodni zadetek je dosegel Edin Šaranovič z enajstmetrovke, ki jo je priboril Matej Mlakar, v 72. minuti pa je po podaji Davorja Škerjanca Brazilec Da Silva s strelom v levi spodnji kot vratarja Ermin Hasiča odločil zmagovalca. Koper je bil v 27. minuti blizu izenačenja, vendar je prosti strel Mitje Vilerja s 25 metrov zaustavila vratnica.

Mat v petih minutah
Drava, ki je uvodnih treh krogih zabila le en gol, je kar s 5:1 razbila Hit Gorico. Dvakrat je zadel Marko Drevenšek. Od 26. do 31. minute so gostitelji dosegli tri gole. Pri prvem zadetku je z leve strani podal Grižonič, Ogu je z glavo spustil žogo do Zilića, ki je zatresel mrežo. Na 2:0 je povišal razpoloženi Ogu, ki se je sam znašel pred vratarjem Simčičem. V 31. minuti je prosti strel Drevenška s 25 metrov končal v goriških vratih.

V Šiški 2.200 gledalcev
Olimpija, ki se med elito prebija iz pete lige, je za uvod druge slovenske nogometne lige pred 2.200 gledalci z 2:0 premagala Belo krajino. Zadela sta člana zlate generacije slovenskega nogometa Mladen Rudonja (47.) in Miran Pavlin (86.).