Jani Šturm (levo) je spet kot edini igral v napadu Novogoričanov. Foto: Reuters
Bojan Jokič in Banel Nicolita
Bojan Jokič (levo) je bil težek boj na sredini igrišča. Foto: Reuters
Victoras Iacob
Victoras Iacob je zabil drugi žebelj v krsto varovancev Pavla Pinnija. Foto: Reuters

V 43. minuti je po prostem strelu, odbiti žogi Dragoljuba Nikoliča v živem zidu in predložku Vasilice Cristocee z desne strani iz bližine tik ob levi vratnici zadel Gabriel Bostina. Na 2:0 je v 70. minuti po strelu Cristocee iz kota z glavo s sedmih metrov povišal Victoras Iacob, končni izid pa je postavil Iulian Ochirosii z enajstmetrovke po prekršku Mihe Pitamica nad Klemijem Sabanom.

Novogoričani so bili v drugi polovici prvega polčasa precej enakovreden nasprotnik, znova pa so zadetek prejeli na poceni način. V drugem polčasu je igrala Steaua bolje in tudi več streljala proti golu belo-modrih. Srečanje na nacionalnem stadionu je spremljalo približno 10.000 gledalcev.

V vratih slovenskih prvakov tako kot na prvi tekmi (0:2) ni bilo poškodovanega Mitje Piriha, Marko Šuler pa ni igral zaradi kartonov. Zamenjala sta ju Vasja Simčič in Nikolič. V začetni enajsterici Steaue, ki se bo v 3. predkrogu pomerila z belgijskim Standardom iz Liegea, so bile v primerjavi s prvo tekmo tri spremembe.

2. predkrog, povratna tekma:
STEAUA          3 - 0        HIT GORICA
Bostina 43.
Iacob 70.
Ochirosii 87./11-m ---------- prva tekma - 2:0 ----------- Cernea Simčič Nesu Pitamic Baciu Srebrnič Saban Nikolič Ghionea Dedič Nicolita ** N. Kovačevič Lovin Jokič Cristocea Živec * Bostina Ranič Iacob *** Demirovič ** Dica * Šturm ***
---------------------------------------
* 60./Oprita * 60./Jogan
** 60./Badea ** 76./Rexhaj
*** 77./Ochirosii *** 82./Velikonja
Sodnik: Pavel KRALOVEC (Češka)

Preostale tekme:
B36 (FER) - FENERBAHČE 0:5 (0:1) 0:4 Sioni - LEVSKI SOFIJA 0:2 (0:1) 0:2 SPARTAK MOSKVA - Sheriff 0:0 1:1 DINAMO (K) - Metalurgs 4:0 (1:0) 4:1 Mypa - KÖBENHAVN 2:2 (1:1) 0:2 RABOTNIĆKI - Debrecen 4:1 (3:1) 1:1 RUŽOMBEROK - Djurgarden 3:1 (2:0) 0:1 Zofcak 15., Tomcak 18., Nezmar 88.; Asare 75. RK: Johannesson 66./Djurgard. CRVENA ZVEZDA - Cork 3:0 (2:0) 1:0 Milovanović 3., Žigić 34., 59. SALZBURG - Zürich 2:0 (1:0) 1:2 Tiffert 39., Zickler 56./11-m A. Knavs (Salzburg) ni igral. DINAMO ZAGREB - Ekranas 5:2 (1:0) 4:1 Ljubojević 2., 62., 90., Vukojević 48., Vugrinec 89.; Savenas 65., Luksys 69. Široki Brijeg - HEARTS 0:0 0:3
LEGIA - Hafnarfjordur    2:0 (1:0) 1:0
Valerenga - M. BOLESLAV  2:2 (0:1) 1:3
V odebeljenem tisku so izidi prvih tekem.

3. PREDKROG, prve tekme, 8. in 9. 8.: SPARTAK MOSKVA - LIBEREC ŠAHTJOR - LEGIA SALZBURG - VALENCIA LEVSKI SOFIJA - CHIEVO HEARTS - AEK CSKA MOSKVA - RUŽOMBEROK MILAN - CRVENA ZVEZDA GALATASARAY - MLADA BOLESLAV STANDARD LIEGE - STEAUA AUSTRIA - BENFICA DINAMO ZAGREB - ARSENAL KÖBENHAVN - AJAX HAMBURG - OSASUNA DINAMO KIJEV - FENERBAHČE LIVERPOOL - MACCABI HAIFA LILLE - RABOTNIĆKI