Dele Alli je zadel dvakrat, vratnico pa je zadel, ko je bil popolnoma sam pred prazno mrežo. Foto: Reuters
Harry Kane
Harry Kane je najboljši strelec Premier lige, dosegel je že 24 zadetkov. Foto: Reuters

Izbranci Mauricia Pochettina so na stadionu Britannia povedli že v 9. minuti, ko je Moussa Dembele na robu kazenskega prostora našel Harryja Kana. Odlični napadalec je z natančnim strelom z desnico zavrtinčil žogo v mrežo. Gostje so bili boljši tekmec že v prvem polčasu, Christian Eriksen je tri minute pred odmorom stresel prečko.

Alli zgrešil prazen gol, nato pa zadel pa z volejem
Stoke je v drugem polčasu pritisnil, a ni uspel izenačiti. V 67. minuti je Eriksen sijajno podal v prazen prostor, Dele Alli pa je poslal žogo prek vratarja Shaya Givena v mrežo. Tri minute zatem je Alli že preigral Givena, nato pa zadel vratnico. lahko se je le prijel za glavo, Pochettino je kar padel na kolena.

Gostitelji so puščali preveč prostora, kar je Tottenham spretno unovčil. V 71. minuti je Erik Lamela v protinapadu podal do popolnoma osamljenega Kana, ki je brez težav povišal na 0:3. Končni izid je postavil Alli z volejem z desnico osem minut pred koncem po podajio Eriksena.

Vardyja morda čaka še dodatna kazen
Leicester, ki je vse bliže senzacionalnemu naslovu angleškega prvaka, se je znašel v težavah. Jamie Vardy je na tekmi proti West Hamu dobil dva rumena kartona in moral z igrišča, a je krovna zveza FA proti njemu sprožila še disciplinski postopek. Ta bi lahko prinesel več kot le eno tekmo prepovedi igranja zaradi prejetega rdečega kartona. Leicester se lahko na odločitev FA pritoži do četrtka.

Leicester je na nedeljski tekmi igral neodločeno 2:2, Vardy pa je moral z igrišča zaradi kartona, ko je odigral padec ob domnevnem prekršku. Pri tem se je zapletel še v besedno obračunavanje s sodnikom Jonathanom Mossom, preden je zapustil zelenico, kar je FA ocenila kot nešportno obnašanje. Vardy je v tej sezoni dosegel 22 golov od skupno 59 prvoligaških svojega moštva.
Do konca Premier lige bo Leicester gostil Swansea in Everton, čakata pa ga še težki gostovanji na Old Traffordu in Stamford Bridgeu.