Franck Ribery je skozi celo tekmo odlično prediral Interjevo obrambo in razigraval svoje soigralce pred golom nasprotnika, a je moral na koncu priznati premoč aktualnim evropskim prvakom. Foto: EPA

Julio César je bil med polčasom povsem na dnu, zelo je bil razočaran nad svojo predstavo. Menil je, da je pokvaril vse naše možnosti za napredovanje - toda prav to nas je še toliko bolj podžgalo.

Esteban Cambiasso, vezist Interja
Goran Pandev
Makedonski napadalec Goran Pandev, ki na zelenici sicer ni blestel, je v 88. minuti na veliko veselje gostujočih navijačev odločil potnika v četrtfinale letošnje Lige prvakov. Foto: EPA

Ko izgubiš na tak način, moraš biti razočaran, saj smo izgubili predvsem po lastni krivdi. To se letos ni zgodilo prvič, in kot kaže, se iz napak nismo ničesar naučili.

Louis van Gaal, trener Bayerna

Bavarci so igrali izvrstno in po velikih napakah Interjeve obrambe uprizorili preobrat, potem ko je Samuel Eto'o aktualne evropske prvake že v 3. minuti potisnil v vodstvo. Najprej je neverjetno napako vratarja Julia Césarja kaznoval Mario Gomez, po dobre pol ure igre je darilo Lucia izkoristil še Thomas Müller. Nemci so imeli ogromno priložnosti, da dvoboj zaključijo, a je Inter nekako preživel. Še več, v drugem polčasu je v 63. minuti z diagonalnim strelom v malo mrežico izid najprej izenačil Wesley Sneijder, dve minuti pred iztekom rednega dela pa je lanske finaliste z neubranljivim strelom pod prečko pokopal Goran Pandev, ki je dosegel šele svoj prvi zadetek v 12. evropskem nastopu za 'nerazzurre'.

Tekmo dobili s srčno igro
"Zelo nam je odleglo," je bil po tekmi navdušen Interjev vezist Esteban Cambiasso. Nadaljeval je: "V München smo prišli samozavestni, verjeli smo, da lahko napredujemo v četrtfinale." Za črno-modre se je z Eto'ojevim golom tekma začela sanjsko, nato pa je sledila hladna prha. "Po vodilnem zadetku so sledile redke napake v obrambi, a smo se pobrali in s srčno igro obračun tudi dobili," je povedal 30-letnik.

Césarjev obup odlična motivacija
Cambiasso je še izdal, da je bilo vzdušje v slačilnici Interja med polčasom precej klavrno. "Julio César je bil med polčasom povsem na dnu, zelo je bil razočaran nad svojo predstavo. Menil je, da je pokvaril vse naše možnosti za napredovanje - toda prav to nas je še toliko bolj podžgalo," je dodal Cambiasso in nekaj besed namenil še možu odločitve, Pandevu: "Zanj sem zelo vesel! Zelo je zadovoljen s svojo predstavo kakor tudi z napredovanjem ekipe v nadaljnje tekmovanje. Gremo naprej! Smo zelo dobra ekipa, ki bo postala še boljša, ko se bo po poškodbi vrnil Diego Milito. Z njim lahko dosežemo marsikaj."

Bayern nasprotnika držal pri življenju
"Ko izgubiš na tak način, moraš biti razočaran, saj smo izgubili predvsem po lastni krivdi,"
je priznal trener Bayerna van Gaal in nadaljeval: "To se letos ni zgodilo prvič, in kot kaže, se iz napak nismo ničesar naučili." Bayern je na vrata nasprotnika sprožil 12 strelov (9 v okvir vrat), na drugi strani je Inter v okvir vrat ustrelil le trikrat - in prav tolikokrat tudi zadel. "Ustvarili smo si ogromno priložnosti, ki jih nismo izkoristili, za nameček pa smo v drugem polčasu slabše zaigrali še v obrambi. Na tak način smo nasprotnika obdržali pri življenju. Ne moremo reči, da je bil Inter boljši, a mi smo tisti, ki smo izpadli iz tekmovanja," je sklenil 59-letni Nizozemec, ki se bo po koncu sezone poslovil od bavarske prestolnice.

Rooney in Hernandez (spet) odlična
Po torkovih tekmah je bil zadovoljen tudi Alex Ferguson, saj je Manchester United z 2:1 premagal Olympique Marseille in se prav tako uvrstil v nadaljnje tekmovanje. Oba zadetka za rdeče vrage je dosegel Javier Hernandez, za napeto končnico pa je poskrbel nespretni Wes Brown, ki je osem minut pred koncem rednega dela okroglo usnje poslal za hrbet vratarja Edwina van der Saarja. "Vez med Waynom Rooneyjem in Hernandezom se dobro razvija. Wayne je v zadnjem času spet v dobri formi, njegova moč in hitrost sta neverjetni. Odličen pa je tudi Hernandez, ki ima v sebi še veliko golov," je Škot podelil hvalospeve najboljšima nogometašema na igrišču. Njegov kolega na trenerski klopi Marseilla Didier Deschamps pa je bil kratek in jedrnat: "Bili smo prepričani, da lahko zmagamo. Poskušali smo, a nam ni uspelo."