Milivoje Novakovič je bil veliki junak večnega derbija Porenja. Foto: Reuters
Sami Khedira, Martin Lanig in Roberto Hilbert
Sami Khedira, Martin Lanig in Roberto Hilbert so zadeli proti Werderju. Foto: Reuters
Ze Roberto in Luca Toni
Ze Roberto je v štirih dneh zabil tri gole, Luca Toni pa nikakor ne more zatresti mreže. Foto: Reuters
Miroslav Klose
Miroslav Klose je po koncu tekme obležal na zelenici Allianz Arene. Bayern ne najde poti iz krize. Foto: Reuters
Andrej Voronin
Andrej Voronin jo jo zagodel nekdanjim soigralcem. Foto: Reuters

Derbi dveh ekip, ki sta v sedemdesetih in osemdesetih letih krojili vrh Bundeslige, se je začel odlično za goste. V peti minuti je vratar Christofer Heimeroth nenevaren strel Nemanje Vučičevića le odbil, Fabrice Ehret pa je žogo brez težav poslal za njegov hrbet. Pet minut zatem je vratar Kölna Faryd Mondragon po kotu zaplaval v prazni, Roel Brouwers pa je v gneči spravil žogo v mrežo.

Mojstrovina slovenskega reprezentanta
Na začetku nadaljevanja so imeli varovanci Christopha Dauma več od igre. V 55. minuti je Novakovič zapretil z glavo. Četrt ure pred koncem je nemški reprezentant Marko Marin ogrel dlani Mondragona, Rob Friend pa s težkega kota ni zadel praznih vrat. Novakovič je bil vse bolj nevaren. Po kotu je njegov strel s črte odbil Marin. Odločitev je padla dve minuti pred koncem, ko je Gal Alberman tik pred kazenskim prostorom podrl rezervista Adila Chihija. S prostega strela je "Nova" žogo mojstrsko poslal prek živega zidu v levi spodnji kot.

Utrujeni Werder nemočen v Stuttgartu
V derbiju kroga je Stuttgart s 4:1 odpravil Werder. Gostitelji so povedli v 18. minuti. Cacau je na desni strani našel Samija Khediro, ki je preigral vratarja Tima Wieseja in poslal žogo v mrežo. Na 2:0 je z izjemnim volejem z 20 metrov povišal Christian Träsch. 21-letni branilec je izkoristil napako Petrija Pasanena, ki je žogo po kotu izbil naravnost na njegovo nogo. Utrujeni Bremenčani, ki so v sredo remizirali z Interjem na San Siru (1:1), se niso uspeli pobrati. Roberto Hilbert je v 63. mkinuti z desno nogo zadel za 3:0. S prostega strela je kmalu zatem znižal Diego. Končni izid na razprodnem Gottlieb Daimler stadionu je postavil Martin Lanig dve minuti pred koncem.

Ze Roberto na stara leta postaja strelec
Bayern je na Allianz Areni zapravil lepo prednost proti Bochumu in se na koncu moral zadovoljiti le s točko (3:3). Gostje so pogumno začeli. Stanislav Šestak je v 11. minuti po kotu z glavo že ukanil vratarja Michaela Rensinga, s črte pa je rešil Ze Roberto. Po četrt ure igre je Franck Ribery z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, Miroslav Klose je zaustavil žogo za Daniela van Buytna, ki je zatresel mrežo. Bochum je nato zaigral bolj pogumno. Mimoun Azaouagh je ušel po levi strani, obramba Bavarcev pa je v sredini povsem pozabil na Sinana Kalogluja, ki je ob bližnji vratnici izenačil. Luca Toni po sanjski lanski sezoni nikakor ne najde prave forme, zato se mora Jürgen Klinsmann bolj zanašati na veterana Ze Roberta, ki je v zadnji minuti izkoristil podajo Kloseja.

Rensing znova nezanesljiv
Brazilec, ki je že v torek Bayernu zagotovil točko proti Lyonu (1:1), je v 68. minuti z levico še tretjič zatresel mrežo. Vse je kazalo na gladko zmago gostiteljev, ko je Christoph Dabrowski (v 58. minuti je zadel le vratnico) sedem minut pred koncem znižal. Razpoloženi Kaloglu je v naslednji akciji prodrl po desni strani in poslal visok predložek pred vrata, Rensing je žogo le spremljal s pogledom. Massimo Oddo je izpred oči spustil Dennisa Groteja, ki je z glavo poskrbel za popoln šok. Klinsmann se bo zelo razveselil reprezentančnega premora, saj Bayern nikakor ne ujame prve forme.

Hoffenheim še naprej presenča
Hertha je v gosteh presenetljivo premagala Bayer z 1:0. Andrej Voronin, ki je tri leta blestel v Leverkusnu, je pokopal "lekarnarje" z golom v predzadnji minuti. Hoffenheim še naprej navdušuje. Novinci v ligi so z 2:1 ugnali Eintracht. Oba gola je zabil senegalski napadalec Demba Ba.

Hamburg in Schalke sta se veselila v izdihljajih tekme
Vodilni Hamburg se je v 90. minuti veselil zaslužene zmage v Cottbusu z 2:1 in ima pred najbližjimi zasledovalci tri točke prednosti. Bojana Prašnikarja je v slabo voljo spravil Mladen Petrić, za 1:0 pa je zadel še en Hrvat Ivica Olić.

Schalke si je domačo točko proti Wolfsburgu (2:2) zagotovil v 93. minuti, ko je drugič zatresel mrežo Kevin Kuranyi. Že 20 minut prej bi lahko izenačil Rafinha, vendar je bil po rdečem kartonu Ricarda Coste z bele točke neuspešen.

7. krog:
BAYERN - BOCHUM 3:3 (2:1)
van Buyten 16., Ze Roberto 45., 68.; Kaloglu 31., Dabrowski 83., Grote 85.

STUTTGART - WERDER BREMEN 4:1 (2:0)
Khedira 18., Träsch 29., Hilbert 63., Lanig 88.; Diego 65.

BAYER LEVERKUSEN - HERTHA 0:1 (0:0)
Voronin 89.

HOFFENHEIM - EINTRACHT 2:1 (0:0)
Ba 47., 71.; Steinhöfer 66.

BORUSSIA (M) - KÖLN 1:2 (1:1)
Brouwers 10.; Ehret 5., Novakovič 88.
Brečko in Novakovič (oba Köln) sta igrala vso tekmo.

ARMINIA - KARLSRUHE 1:2 (0:1)
Herzig 86.; Porcello 16., Freis 52.

SCHALKE - WOLFSBURG 2:2 (1:0)
Kuranyi 20., 93.; Džeko 51., Caiuby 66.
RK: Costa 72./Wolfsburg
Rafinha (Schalke) je v 72. minuti zastreljal 11-m.

BORUSSIA DORTMUND - HANNOVER 1:1 (1:1)
Valdez 10.; Forssell 25.

ENERGIE - HAMBURGER SV 1:2 (0:0)
Jelić 74.; Olić 54., Petrić 90.

HAMBURGER SV 7 5 1 1 14:11 16 HOFFENHEIM 7 4 1 2 16:12 13 STUTTGART 7 4 1 2 12:8 13 BAYER LEVERKUSEN 7 4 0 3 18:11 12 SCHALKE 7 3 3 1 11:7 12 BORUSSIA DORTMUND 7 3 3 1 13:11 12 WERDER BREMEN 7 3 2 2 19:16 11 HERTHA 7 3 2 2 8:8 11 WOLFSBURG 7 2 4 1 14:11 10 KÖLN 7 3 1 3 7:9 10 BAYERN 7 2 3 2 15:13 9 KARLSRUHE 6 3 0 3 7:9 9 HANNOVER 7 2 2 3 7:11 8 BOCHUM 7 1 3 3 10:11 6 ARMINIA BIELEFELD 7 1 3 3 9:12 6 ENERGIE COTTBUS 7 1 2 4 3:10 5 EINTRACHT 6 0 3 3 5:9 3 BORUSSIA (M) 7 1 0 6 6:15 3