Luka Elsner je preprečil, da bi Domžale prvič v tej sezoni državnega prvenstva izgubile. Foto: EPA
Marco Tavares
Marco Tavares je s petimi zadetki drugi na lestvici strelcev. Foto: MMC RTV SLO
Goli s tekme Rudar - Drava
Šest golov iz Maribora
Domžale v Kopru izvlekle remi

Na tekmi med Koprom in Domžalami je na 1:1 v 92. minuti izenačil Luka Elsner, medtem ko je vijoličastim v dvoboju proti Primorju (3:3) v Ljudskem vrtu točko zagotovil Dragan Jelič v 87. minuti. Rudar je s 3:0 premagala Labod Dravo.

Dinamičen prvi polčas, vendar brez golov
V Kopru je bil prvi polčas zelo dinamičen in poln priložnosti, toda zadetkov ni bilo. Jože Benko je v 9. minuti zadel prečnik. Kanarčki so bili na čelu s hitrim Sundayjem Amusanom nespretni. Domači vratar Ermin Hasič se je na začetku drugega dela iz oči v oči dvakrat srečal z Džengisom Čavuševičem in enkrat z Benkom, a vselej odlično posredoval.

Oba zadetka dosežena z glavo
Kar ni uspelo napadalcem, je v zadnje pol ure tekme branilcem. Domžalsko obrambo je kot prvemu po štirih tekmah uspelo premagati Aleksandru Rajčeviču, ki je z glavo izkoristil podajo Mitje Vilerja z desne. Zasluženo točko je gostom po nekaj zapravljenih akcijah prinesel kapetan Elsner, ko je v 92. minuti zadel z glavo. Iz kota je podal Andraž Kirm.

Serdarevič presenetil Raniloviča
Gostje so dobro igro kronali že v 6. minuti, ko je Da Silva po dvojni podaji s Selimijem sam stekel v kazenski prostor pred Raniloviča in ga premagal. Maribor je hitro izenačil. Kot je z leve strani izvedel Pavlovič, najvišji v skoku pa je bil Nilton. Novo vodstvo je prišlo iznenada - Serdarevič se je odločil za strel s 40 metrov in presenetil slabo postavljenega Raniloviča. Drugi polčas se je začel z vratnico Lundra, kar pa Primorja ni zmedlo. V 56. minuti je prosti strel z desne strani izvedel Da Silva, najspretnejši v kazenskem prostoru pa je bil Selimi.

Primorje na koncu z igralcem manj
Kazalo je na uspeh gostov, toda finiš je bil v znamenju vijoličnih. V 71. minuti je Mezga podal uporabno žogo Tavaresu, ki je znižal na 2:3. V 82. minuti je vratar Nenezič zaradi ugovarjanja prejel drugi rumeni karton. Številčno premoč so gostitelji izkoristili v 87. minuti, ko je Jelič zadel z 20 metrov. V 89. minuti je Tomažič-Šeruga zadel še prečko.

Junuzovič še vedno prvi strelec
Velenjčani so pred številnimi domačimi gledalci brez večjih težav odpravili ptujsko Dravo in se zavihteli na četrto mesto prvenstvene lestvice. Še naprej je zelo učinkovit Edin Junuzović, ki je zadel že na šesti zaporedni tekmi in je tako eden glavnih junakov uspešne vrnitve Rudarja v prvoligaško konkurenco. V zadnjih trenutkih tekme se je hrvaški napadalec sicer poškodoval, vendar verjetno ne gre za nič resnega.