Slovenski odbojkarji bodo po letu 2001 drugič igrali na evropskem prvenstvu. Foto: RTV SLO
Belorusinje so bile premočne. Foto: RTV SLO

Gostje, ki so na prvi tekmi doživeli gladek poraz s 3:0, so že v prvem nizu pokazali, da so v Maribor prišli odločeni, da Slovencem zagrenijo življenjem, in ga dobili s 26:24. Tudi v drugem gostiteljem ni kazalo nič kaj dobro, toda nadoknadili so pet točk zaostanka (7:12) in ga naposled odločili v svojo korist (25:23). Preostala dva niza sta bila le še formalnost, pirovo zmago pa so si priborili Belorusi.

Zato pa so se uvrstitve na evropsko prvenstvo veselile njihove rojakinje, ki so Slovenke ugnale tudi drugič (3:2). Našim je pripadel prvi in četrti niz, v odločilnem pa so morale priznati premoč Belorusinjam z 11:15.

Evropsko prvenstvo bo v Rusiji. Žreb skupin bo 6. oktobra v Moskvi.