ACH Volley je zmagal tako prepričljivo, kot da bi igral običajno tekmo državnega prvenstva, ne pa Lige prvakov. Foto: EPA

Poteza tekme pa pripada zagotovo Sebastjanu Škorcu, ki je podal žogo z spodnjim odbojem proti napadalcu. To pa je izvedel tako dobro, da na drugi strani ni bilo nobenega igralca v bloku. Takšne poteze ne vidiš v odbojki skoraj nikoli...sam sem jo videl prvič!

Komentar MMC-jevega uporabnika Partyboyja
Flajs in Pajenk po zmagi v Parizu
Vrhunska predstava Blejcev v Parizu

Pred točno enim letom je ACH Volley v predmestju Pariza prvič v Ligi prvakov zmagal v gosteh, tokrat pa smo videli še veliko bolj veličastno predstavo, v kateri tekmec ni imel kančka možnosti za uspeh. Ustavili so nevarnega Poljaka Marcela Gromodowskega in z mirno, preudarno ter kakovostno igro dokazali, da si zaslužijo mesto v osmini finala. Zdaj jih v Ligi prvakov čaka tritedenski premor, nato pa v Tivoliju spet tekma proti Paris Volleyju.

Blesteli pri sprejemu
V prvem nizu so evropski prvaki iz leta 2001 povedli s 4:0, toda hitro smo videli izenačenje. Z dobrimi servisi Oliverja Venna je ACH Volley povedel z 12:11 in 11:15, svoje je dodal še kapetan Andrej Flajs. Blejci so blesteli pri sprejemu, Matej Vidić pa je z dobrim blokom povišal na 15:20. Francoska ekipa se je približala na 21:23, ubranila prvo zaključno žogo, po lepi potezi Veljka Petkovića pa je bil niz končan.

Dvoboj trajal le uro in dvajset minut
V drugem nizu je bilo izenačeno do 8:8. Andrej Flajs je z blokom priboril vodstvo 9:11, Venno pa s svojo deveto točko že visokih 13:18. V nadaljevanju so blejski odbojkarji povsem prevladovali, odličen je bil zlasti Ramon Gato in drugi niz se je končal kar s 13:25. V tretjem nizu so gostje povedli z 1:6 in Paris Volleyju vzeli še zadnje upanje na morebiten preobrat. ACH Volley je po uri in 20 minutah izkoristil prvo zaključno žogo.

Izjava Andreja Flajsa: "Rad bi poudaril, da smo danes res pokazali odlično igro. Ustavili smo jih tako v bloku kot drugod v obrambi, tako da so imeli težave z zaključevanjem akcij. Na drugi strani nismo delali nepotrebnih napak, na kar sem še posebej ponosen. Za vsako točko so morali garati, s tem so imeli veliko problemov. Hitro smo pokazali, da nas zanima samo zmaga. Ne bi mogel trditi, da je bila to naša najboljša igra v letošnji sezoni, saj je vsaka tekma specifična. Danes je veliko stvari dobro delovalo, tako servis kot blok obramba, ki je očitno naš zaščitni znak, tudi takrat, ko nam ne gre v napadu. Zaustavili smo njihovega najboljšega igralca, korektorja Gromadowskega, brez njegovega običajnega učinka je bilo vse veliko lažje. Z optimizmom pričakujemo naslednjo tekmo, a do takrat imamo še nekaj pomembnih tekem. V interligi s Slovaki, nato še finalni turnir slovenskega pokala."