Ireen Wust ima zdaj v svojih vitrinah 10 olimpijskih medalj. Foto: Reuters
Kanadski umetnostni drsalci se veselijo zlatega odličja. Foto: EPA
Jamie Anderson si je že v prvi vožnji zagotovila zlato medaljo. Foto: Reuters
Mikael Kingsbury
Kanadčani so se zlata veselili tudi na grbinah, kjer je bil najbolj spreten akrobatski smučar Mikael Kingsbury. Foto: Reuters

Srebrna kolajna je pripadla ruskim umetnostnim drsalcem, ki nastopajo pod olimpijsko zastavo, boj za bron pa so dobili tekmovalci iz Združenih držav Amerike.

Kanadčani so si že pred sklepnim nastopom prostega programa zagotovili zlato, saj so si po nastopih drsalca in drsalke v prostem programu zagotovili nedosegljivo prednost. V seštevku nastopov skupaj s še nastopoma parov so zbrali 73 točk. Ruski športniki so prejeli 66 točk, medtem ko so Američani za bron osvojili 62 točk.

Zlato medaljo so osvojili Patrick Chan, Kaetlyn Osmond, Gabrielle Daleman, Meagan Duhamel/Eric Radford in Tessa Virtue/Scott Moir.

V konkurenci desetih ekip so Italijani končali na četrtem mestu s 56 točkami, Japonci pa so bili peti s 50 točkami. V Sočiju pred štirimi leti so Rusi osvojili zlato pred Kanado in ZDA.

Kingsbury tudi uradno kralj grbin
Kanadčani so se zlata veselili tudi na grbinah, kjer je bil najbolj spreten akrobatski smučar Mikael Kingsbury. Dobtnik sedmih medalj na svetovnem prvenstvu je zdaj osvojil še zadnjo lovoriko, ki mu je manjkala. Srebro je osvojil Japonec Daiči Hara, bron pa Avstralec Matt Graham.

Andersonova v močnem vetru zlata v snežnem parku
Jamie Anderson je ubranila naslov olimpijske zmagovalke deskarske preizkušnje v snežnem parku, ki je potekala v zelo močnem vetru. Srebro je osvojila Kanadčanka Laurie Blouin, bron pa Finka Enni Rukajärvi.

Tekmovalke so morale na progo v hudem vetru in mrazu, zato so preizkušnjo zaznamovali številni padci in ponesrečene izvedbe skokov oziroma elementov. Namesto kvalifikacij in dveh voženj so organizatorji tekmovanje skrajšali na dve finalni vožnji.

Andersonova, ki je zmagala že v Sočiju pred štirimi leti, je bila ena redkih tekmovalk, ki je prvo vožnjo opravila brez večjih napak in zanjo prejela 83,00 točke. V drugi vožnji nobena tekmovalka ni izboljšala njenega izida - svetovna prvakinja Blouinova je dobila 76,33 točke, Rukajärvijeva, ki je bila v Sočiju srebrna, pa 75,38. Američanka se je drugič po progi spustila že kot olimpijska prvakinja.

Deseta olimpijska medalja za Ireen Wust
Ireen Wust
je postala olimpijska prvakinja na 1.500 metrov, s čimer je postala najuspešnejša hitrostna drsalka v zgodovini olimpijskih iger, zdaj ima namreč 5 zlatih, 4 srebrne in eno bronasto medaljo. Najbolj se ji je približala Japonka Miho Takagi, ki je zaostala le dve desetinki. Tudi bron gre na Nizozemsko, za njo je zaslužna Marrit Leenstra.

Maren Lundby potrdila vlogo favoritinje
V zadnji tekmi večera je najboljša smučarka skakalka te zime Maren Lundby osvojila zlato na srednji napravi. Druga je bila Nemka Katharina Althaus, tretja pa Japonka Sara Takanaši.