Dvoboj svetovnih prvakov Nemcev in gostiteljev OI Francozov je še kako zanimiv. Foto: Reuters

Nemci so udarno začeli polfinale, povedli so z 0:6, po niti treh minutah igre pa je bila prednost dvomestna (2:12), sedem nemških točk je v tem času dosegel Dennis Schröder. Francozi so s serijo 5:0 znižali zaostanek (7:12) in ob podpori navijačev tudi ujeli tekmece (16:18). Končnico prve četrtine je bolje odigrala Nemčija, s serijo 0:7 je postavila končni izid tega dela igre (18:25).

Nick Weiler-Babb je s trojko odprl drugo četrtino za +10 Nemčije (18:28). Francozi so z delnim izidom 7:0 znova ujeli Nemce (25:28). Tu se galski petelini niso ustavili, na krilih navijačev so ob koncu druge četrtine izenačili, zabil je Victor Wembanyama za 33:33. To je bil tudi izid prvega polčasa.

Izenačen je bil tudi večji del tretje četrtine. Dobro minuto pred koncem je Evan Fournier zadel trojko za največjo prednost Francije 56:50. Izid se do konca tega dela ni več spremenil.

Francozi so na račun odlične obrambe potegnili na začetku zadnje četrtine in si dobrih šest minut pred koncem priigrali kar 13 točk naskoka (66:53).

Tekmeci so se srečali že na predtekmovanju. Nemčija je nadigrala Francijo s 85:71, potem ko si je že do polčasa nabrala 21 točk razlike.

V drugem polfinalu so izraziti favoriti branilci olimpijskega naslova Američani.

Srbi so na prvi tekmi skupinskega dela držali korak z Američani le v prvem polčasu. V drugem so NBA-zvezdniki pobegnili na dvomestno prednost in slavili prepričljivo s 110:84.

Lahko Srbi tokrat nudijo boljši odpor? Varovanci Svetislava Pešića predvsem upajo, da ne bo imel Kevin Durant takšnega strelskega večera kot na prvi tekmi, ko je bil praktično nezgrešljiv (23 točk).

Pri Američanih je zaradi težav z gležnjem zadnji trening izpustil Joel Embiid, a naj bi bil nocoj le pripravljen za spopad z Nikolo Jokićem.