Franz Wagner in Dennis Schröder sta bila najboljša v nemški reprezentanci. Foto: Reuters
Grafiko zagotavlja sofascore.com

Najuspešnejša generacija v zgodovini nemške košarke je poskrbela za nov mejnik. Prvič je die Mannschaft v polfinalu pod petimi krogi, tudi v Parizu pa navdušuje z igro, ki ji prinaša uspehe v zadnjih letih. Nemčija, ki ostaja na igrah še brez poraza, stavi na moč ekipe in kakovostno obrambo, ki je Grčiji v zadnjih treh četrtinah dopustila le 42 točk.

Grki so dobro začeli dvoboj. Na krilih Janisa Andetokumba so si na polovici uvodne četrtine priigrali dvomestno prednost, največ pa so vodili za 12. 16 od prvih 18 točk so dosegli v obarvanem območju ob obroču, v nadaljevanju pa so svetovni prvaki dobro zaprli pot proti košu. Omejili so tudi učinek prvega grškega zvezdnika, ki je srečanje končal z 22 točkami.

Do odmora so Nemci izenačili, v zaključku tretje četrtine pa naredili delni izid 9:2, ki se je izkazal za odločilnega. Grčija namreč v zadnji četrtini ni prišla bližje kot na -5. Franz Wagner je bil z 18 točkami najboljši nemški strelec. 13 točk in osem podaj je dodal Dennis Schröder.

V živo
Patty Mills je do polčasa dosegel 20 točk. Foto: Reuters

Nemčija se bo v polfinalu pomerila z boljšim iz dvoboja Kanada – Francija, ki bo ob 18.00. Gostitelji so se namučili z Japonci in visoko izgubili proti Nemcem, medtem pa so Kanadčani s prvim mestom v zahtevni skupini A potrdili, da sodijo v najožji krog kandidatov za kolajne.

Srbija trenutno igra z Avstralijo. Tekmo lahko spremljate v prenosu na TV SLO 2 in MMC-ju. V drugi četrtini je Avstralija povedla s 44:20, Srbi pa so do polčasa precej oklestili zaostanek (54:42). Avstralija je zadela pet trojk iz enajstih poskusov (Srbi 4/16).

Ob 21.30 bo še obračun ZDA, ki so prve favoritinje iger in lovijo peto zaporedno zlato medaljo, in Brazilcev, ki so cilje presegli že s prebojem v četrtfinale.