Nogomet - Arhiv

Američanke proti Brazilkam še petič dobile nogometni turnir

Nogomet Američanke proti Brazilkam še petič dobile nogometni turnir

10.8.2024

Nogometašice ZDA so v finalu na Parku Princev v Parizu premagale Brazilijo z 1:0 in se veselijo rekordnega petega naslova olimpijskih prvakinj. Edini zadetek je v 57. minuti dosegla Mallory Swanson.

Španija z dvema goloma Camella v podaljšku strla francoska srca

Nogomet Španija z dvema goloma Camella v podaljšku strla francoska srca

9.8.2024

Nogometaši Španije so v finalu olimpijskega turnirja na Parku princev v Parizu po podaljšku premagali gostitelje Francoze s 5:3. Redni del tekme se je končal s 3:3. Bron so že v četrtek osvojili Maročani, ki so v Nantesu s 6:0 nadigrali Egipčane.

Nogomet Američanke za finale potrebovale podaljšek, Brazilke šokirale svetovne prvakinje

6.8.2024

Nogometašice ZDA so v polfinalu olimpijskega turnirja v Lyonu po podaljšku z 1:0 premagale Nemke in se prvič po 12 letih uvrstile v finale OI. V drugem polfinalu v Marseillu so Brazilke s 4:2 na kolena presenetljivo spravile svetovne prvakinje Španke.

Za olimpijsko zlato Španci in Francozi

Nogomet Za olimpijsko zlato Španci in Francozi

5.8.2024

Nogometaši Španije in Francije bodo v petek na Parku princev v Parizu igrali v finalu olimpijskega turnirja. Španci so v polfinalu v Marseillu po preobratu premagali Maroko z 2:1, Francozi pa v Lyonu po podaljšku strli odpor Egipčanov s 3:1.

Francozi izločili Argentino v napetem četrtfinalu

Nogomet Francozi izločili Argentino v napetem četrtfinalu

2.8.2024

Na olimpijskem nogometnem turnirju je Francija v četrtfinalu premagala Argentino z 1:0. Na Parku princev sta se pomerili reprezentanci Maroka in ZDA. Maroko se je s 4:0 prebil v polfinale.

OI Kanadčanke zaradi vohunjenja z brezpilotnikom ostale brez točk, a vseeno v četrtfinalu

31.7.2024

Kanadska ženska nogometna reprezentanca, ki je zaradi vohunjenja z brezpilotnikom ostala brez šestih točk, se je neuspešno pritožila Mednarodnemu športnemu razsodišču. To je potrdilo kazen. Kljub temu pa se je Kanada uvrstila v četrtfinale.

Argentinska zveza uradno vložila pritožbo po kaosu z Marokom

Nogomet Argentinska zveza uradno vložila pritožbo po kaosu z Marokom

25.7.2024

Argentinska nogometna zveza je zaradi kaotičnega dogajanja na uvodni tekmi olimpijskega turnirja v Saint-Etiennu, ki se je po dveurni prekinitvi in razveljavitvi argentinskega gola končala s senzacionalno zmago Maroka z 2:1, vložila uradno pritožbo.

Argentina po kaosu in štirih urah izgubila proti Maroku!

Bizaren začetek nogometnega turnirja Argentina po kaosu in štirih urah izgubila proti Maroku!

24.7.2024

Čeprav bodo 33. olimpijske igre v Parizu uradno odprli šele v petek, so bili v sredo v Franciji že na sporedu prvi športni obračuni. Med drugim so bili dejavni nogometaši, ki so odigrali vseh osem tekem 1. kroga.