Švedinje so po zmagi takole pozirale. Foto: EPA

Madžarke so 15 sekund pred koncem rednega dela povedle z 29:28, ko je bila natančna Petra Vamos. Skandinavke so vzele minuto odmora, iz igre vzele vratarko, nato je vsega pet sekund pred koncem zadela Nina Koppang in izsilila podaljšek.

Dodatek je šel povsem po švedskih željah, saj so v sedmih minutah zabile kar pet golov, prejele pa niso niti enega. Najprej je dva gola dosegla Jamina Roberts, nato je dva dodala Koppang in razplet je bil znan.

Danska (Friis in Hansen po šest golov) je z 29:25 ugnala Nizozemsko. Foto: Reuters

Danke lovijo četrti naslov
V polfinalu so tudi Danke, ki so precej zanesljivo, z 29:25, premagale Nizozemke. Tudi gostiteljice Francozinje so bile uspešne, s 26:23 so ugnale Nemke. Pri Dankah, trikratnih olimpijskih prvakinj (1996, 2000, 2004), sta bili najučinkovitejši Anne Hansen in Emma Friis, ki sta dosegli po šest golov, v vratih je blestela Althea Reinhardt s 17 obrambami.

Prvi polčas je imel zanimiv scenarij. Nizozemke so dosegle prve štiri gole, Danke zadnje štiri, s čimer so si ravno ob koncu polčasa priborile prvo vodstvo na tekmi (11:10). Na začetku drugega polčasa so s štirimi zaporednimi goli povedle za pet golov, a so nasprotnice vseeno ohranjale upe na presenečenje, vendar se jim na več kot dva gola zaostanka (20:18) ni uspelo približati.

Gostiteljice ušle s tremi zaporednimi goli
Francija je s 26:23 ugnala Nemčijo. Izid je bil zadnjič izenačen na 15, nato je Francija (Horacek sedem golov) dosegla tri zadetke zapored, Nemkam (Bolk sedem) pa se na manj kot dva gola ni uspelo približati.

Dominantna zmaga Norveške
V zadnji tekmi večera je Norveška pometla z Brazilkami, saj jih je izločila kar z 32:15, Evropejke so v prvem polčasu dosegle več golov (16) kot Južnoameričanke na celi tekmi (15). Vsaj en gol je doseglo 11 igralk, največ Marit Jacobsen (6).