Veselje Nemcev in razočaranje Francozov. Foto: EPA
Nikola Karabatić je končal reprezentančno pot. Foto: Reuters

V polfinale so se sicer popoldne uvrstili Nemci, ki so s 35:34 v podaljšku premagali Francoze. Nemci, ki so dobili predtekmovalno skupino, so začeli odločno, saj so še pred iztekom pete minute povedli s 4:2. Gostiteljem je nato v desetih minutah uspelo na krilih glasnih navijačev narediti delni niz 8:3, s katerim so povedli 10:7 in prednost varno držali. Dvakrat so že povedli s petimi goli, na odmor pa odšli s +3 (17:14). Dika Mem je v tem obdobju dosegel pet golov.

Francozi so na začetku drugega polčasa že povedli z 20:14, videti je bilo, da je vsega konec, a Nemci se niso predali. S štirimi zaporednimi goli so tako v 51. minuti povedli s 26:25. Mem je na začetku zadnje minute zadel za 29:27, a to ni bilo dovolj. Uščins je 13 sekund pred koncem dosegel gol. Gostitelji so vzeli minuto odmora, do konca je bilo le še šest sekund, Mem je izgubil žogo, Renars Uščins pa je s sireno izenačil. Noro!

V podaljšku se je pri Franciji razigral Hugo Descat, ki pa sam ni mogel svoje ekipe popeljati do zmage. Nemci so še naprej igrali odlično, in ko je že kazalo, da bo za odločitev o polfinalistu po golu Nedima Remilija 15 sekund pred koncem prvega podaljška potreben še drugi podaljšek, je že 11 sekund pozneje z devetih metrov zmagoviti zadetek dosegel Uščins! Francozi so hitro krenili v protinapad, Valentin Porte je sprožil za izenačenje ob sireni, a mu je veselje preprečil vratar David Späth.

Renars Uščins je veliki junak nemške reprezentance: najprej je na obračunu s Francijo izsilil podaljšek, nato je dosegel še zmagoviti zadetek, ki je Nemce popeljal v polfinale. S tem je tudi končal kariero Nikole Karabatića. Foto: Reuters
Nemci po napaki Francozov izsilili podaljšek
Španski junak je bil Gomez. Foto: Reuters

Španija večji del zaostajala
Prvi polfinalistka je Španija, ki je šele po podaljšku premagala Egipt z 29:28. Večji del prvega polčasa je bil izenačen, Afričani so ob koncu prvega polčasa dosegli tri gole in na odmor odšli s prednostjo štirih golov (12:8). To prednost so imeli še v 48. minuti (20:16), a Španci so se vztrajno bližali in v 59. minuti z Aleixem Gomezom sploh prvič izenačili (po izidu 4:4).

Seif Elderaa je v zadnji minuti Egipt popeljal v vodstvo, na drugi strani pa je Ian Tarrafeta zadel za podaljšek. V dodatku je Gomez dosegel kar tri od štirih španskih golov, zadnjega 25 sekund pred zadnjo sireno. Egipt je imel še en napad, a mu ni uspelo izenačiti. Gomez je bil nesporni junak, saj je z devetimi streli dosegel devet zadetkov!

V polfinale tudi Danska
Tretja si je polfinalni nastop zagotovila reprezentanca Danske, ki je v četrtfinalu tesno z 32:31 premagala izbrano vrsto Švedske. Rezultat je bil nazadnje izenačen na 28, potem pa so Danci z dvema zadetkoma povedli in prednosti niso izpustili več iz rok. Odločilni zadetek je dobri dve minuti pred koncem dosegel Lukas Jørgensen.