Jure Dobelšek je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec Cimosa. Foto: MMC RTV SLO
Boris Denič
Trener Slovana Boris Denič se je s svojimi varovanci veselil uvrstitve v četrtfinale. Foto: MMC RTV SLO

Varovanci Fredija Radojkoviča so bili bolj ali manj vseskozi v podrejenem položaju, gostitelji pa so si že v 22. minuti priigrali štiri gole prednosti (12:8). Primorci so s slabim začetkom drugega polčasa Špancem dopustili, da so si z delnim izidom 4:0 priigrali prednost petih golov (19:14), v 49. minuti pa so ušli že na 30:22.
Slovenski pokalni prvaki so se dve minuti pred koncem približali na dva gola zaostanka in nato zapravili napad za -1, na drugi strani pa so imeli gostitelji mirnejše živce, izkoristili so koprsko napako in si zagotovili četrtfinale.
Kodeljevo pozdravilo lepo zmago
Slovan je na povratni tekmi osmine finala Pokala Challenge nadoknadil sedem golov zaostanka z gostovanja pri Ystadsu na Švedskem. Na Kodeljevem je slavil s 37:27. Ljubljančani so do potrebne prednosti prvič prišli 10 minut pred koncem tekme, ko so povedli s 27:20, nato pa le še povišali vodstvo.