Peter Biros je v 2. minuti tretje četrtine izid izenačil na 5:5. Foto: Reuters
Vaterpolisti Srbije
Vaterpolisti Srbije so se še tretjič kot samostojna reprezentanca prebili v polfinale. Pred dvema letoma so v Rimu zmagali, pred štirimi leti pa so bili v Melbournu četrti. Foto: Reuters

Američani so sredi druge četrtine že vodili s 5:2, a so Madžari s tremi zaporednimi zadetki hitro izenačili. Izid je bil zadnjič izenačen po koncu tretje četrtine. Ko je Daniel Rudolf Varga 1:33 pred koncem zadel za 9:7, so bili Američani v na videz povsem izgubljenem položaju. A vsega 20 sekund pozneje je Peter Varellas znižal na 9:8, po zapravljenem napadu Madžarske, pa so imele ZDA celo priložnost za izenačenje, a je Anthony Azevedo stresel "le" vratnico.

Trije Srbi dosegli devet zadetkov
Madžari se bodo v polfinalu pomerili s Srbijo, ki je gladko odpravila z Nemčijo (9:4). Zanimivo pa je, da se je kljub visoki razliki med strelce vpisalo več Nemcev. Za Germane so namreč štirje igralci zadeli po enkrat, za Slovane pa so vse zadetke dosegli Filip Filipović, Duško Pijetlović in Vanja Udovičić.