Colin Kaepernick je bil rojen v Wisconsinu (kjer domuje Green Bay), Aaron Rodgers pa v Kaliforniji (kjer domuje San Francisco). Foto: Reuters
Phil Dawson
Phil Dawson je v zadnji akciji zadel odločilni prosti strel, dolg 33 jardov. Foto: Reuters
Ronnie Brown
Tekma v Cincinnatiju je bila odločena, ko se je Ronnie Brown iztrgal domači obrambi in po teku, dolgem 58 jardov dve minuti pred koncem tekme postavil končni izid. Foto: Reuters
Jermaine Gresham
Jermaine Gresham je poskrbel za edini zadetek Cincinnatija na tekmi. Foto: Reuters

Packersi so še četrtič zapored izgubili proti San Franciscu. Lani so bili v konferenčnem polfinalu brez moči (45:31), takrat je podajalec Colin Kaepernick po tleh pridelal rekordnih 181 jardov. Tekmeca sta se srečala tudi v uvodu te sezone, ko je spet zmagala ekipa iz Kalifornije (34:28), Kaepernick pa je tokrat blestel po zraku (412 jardov, 3 TD).

Dawson zadel prosti strel, dolg 33 jardov
Podajalec San Francisca je bil tokrat dober v obeh segmentih igre, po zraku je nabral 227 jardov, po tleh pa pridelal kar 98 jardov (največ v sezoni). Pri temperaturi -15 stopinj Celzija (občutek ob vetru -23 stopinj) je z nekaj bliskovitimi teki popolnoma onesposobil domačo obrambo. Odločilni trenutek je bil v zadnjih minutah tekme, ko je pri izidu 20:20 pri tretjem poskusu za osem jardov 38 jardov od končne cone ušel obrambi in pridobil 11 jardov ter novo serijo treh poskusov. Pri igri kurjenja časa je Frank Gore s štirimi teki pridobil 12 jardov, Phil Dawson pa je ob izteku časa zadel prosti strel, dolg 33 jardov.

Mraz? Vse je v glavi
"Igral sem že v takem mrazu, ni problema. To je bolj stvar glave," je bil po tekmi miren Kaepernick, eden redkih igralcev v rdečem, ki je igral s kratkimi rokavi. Kaepernick je bil rojen v Milwaukeeju (Wisconsin, ista zvezna država, v kateri leži tudi Green Bay).

dominirali (le) v rednem delu sezone
V končnico se je nekoliko presenetljivo prebil še San Diego, ki je v gosteh šokiral Cincinnati s 27:10. Bengalsi so letos na svojem stadionu dobili vseh osem tekem (razlika v točkah je bila kar 275:134), a tudi po 23 letih ostajajo brez zmage v končnici, kar je najdaljši niz v Ligi NFL (Detroit je brez zmage 22 let, Kansas City pa 20 let).

Dalton naredil tri velike napake
Prvi polčas ni kazal na tak razplet, saj so gostitelji vodili z 10:7, po vrnitvi iz slačilnic pa je domači podajalec Andy Dalton spet razočaral. Naredil je tri napake (dve prestreženi podaji, enkrat pa je izgubil žogo, ko je zadrsal po tleh), po katerih je San Diego vajeti popolnoma prevzel v svoje roke. Mladi podajalec Dalton je v svoji tretji sezoni še tretjič zaigral v končnici, toda ob izjemno slabem razmerju TD-INT 1:6 še vedno ostaja brez zmage. Še slabše razmerje ima trener Marvin Lewis, ki je v enajsti sezoni izgubil še peto tekmo končnice.

Oba šesta nosilca med najboljših osem
Na drugi strani je podajalec Philip Rivers zbral samo 128 jardov, a to je bilo dovolj za zmago. Poudaril je: "Danes je bila bistvena naša obramba. Vedeli smo, da igralci v napadu ne smemo narediti velikih napak, potem bomo dobili tekmo." Po sezoni 2010 se je spet zgodilo, da sta šesta nosilca v obeh konferencah dobila prvo tekmo končnico. Pred tremi leti je nato Green Bay tudi osvojil naslov.

Kaj nas čaka v drugem tednu končnice?
Naslednji teden so na sporedu divizijske tekme (konferenčni polfinale). San Diego bo gostoval pri divizijskemu tekmecu Denverju. Chargersi so bili edini, ki so letos slavili v Koloradu. Indianapolis pa bo igral pri New Englandu. V konferenci NFC pa so v igri le še ekipe iz divizij Jug in Zahod. Seattle bo gostil New Orleans (Seahawksi so v rednem delu slavili kar s 34:7), Carolina pa bo igrala s San Franciscom (v rednem delu je bilo v Kaliforniji 10:9 za Panterje).