Na bradlji in parterju sta bili v finalu doseženi najnižji  zmagovalni oceni. Foto: EPA
Na bradlji in parterju sta bili v finalu doseženi najnižji zmagovalni oceni. Foto: EPA
Ksenija Afanaseva je slavila na parterju. Foto: EPA

Na bradlji, kjer je slovenski as Mitja Petkovšek v kvalifikacijah naredil napako in se ni prebil med najboljšo osmerico, je bilo za zmago dovolj že 15,633 točke, kolikor jih je na prvem mestu zbral 19-letni Američan Danell Leyva. Slednji je izvajal razmeroma lahko vajo za to raven z izhodiščno oceno 16,400. V bistvu nihče od finalistov ni izstopal po težavnosti (vsi so imeli vaje od 16,400 do 16,600), dve desetinki težjo sestavo je skušal izvesti le domačin Kazuhito Tanaka, vendar je naredil napako in končal kot osmi. Leyva je tako Američanom pritelovadil prvo moško zlato kolajno po osmih letih. Drugo mesto sta si z oceno 15,533 razdelila Grk Vasileios Tsolakidis in Kitajec Čenglong Džang.

Na drogu izhodišče tudi 17,700
Povsem druga pesem je bila na drogu, kjer so telovadci nizali eno težko sestavo za drugo z izjemno visokimi izhodišči, celo 17,700 točke. Kitajska je slavila dvojno zmago; na najvišjo stopničko se je povzpel olimpijski prvak Kai Zou (16,441) pred rojakom Žangom (16,366). Tretji je bil svetovni prvak v mnogoboju in na parterju s tega prvenstva, Japonec Kohei Učimura (16,333).

16,866 na preskoku najvišja ocena prvenstva
Na preskoku je Hak-Seon Jang Južni Koreji z zmago priboril prvo kolajno letošnjega prvenstva. Za prvo mesto je zbral povprečje 16,566 točke - za prvi skok celo kar 16,866 točke, kar je bila najvišja posamična ocena celotnega prvenstva. Drugi je bil Rus Anton Golocuckov (16,366), tretji pa domačin Makoto Okiguči (16,291).

Dve medalji za Suijevo
V ženskih finalnih odločitvah je na parterju zmaga odšla v Rusijo; najboljša je bila Ksenija Afanaseva (15,133), na drugem mestu pa je končala Kitajka Lu Sui (15,066), ki je imela danes zelo dober dan, saj je osvojila naslov prvakinje na gredi (15,866) pred rojakinjo Jinan Jao (15,233).