Peyton Manning (št. 18) je prvič v sezoni podal za štiri zadetke, a je imel kar tri prestrežene podaje - zadnjo je takole akrobatsko ujel James Sanders (levo). Manning je predtem na devetih tekmah skupaj vrgel le štiri prestrežene podaje. Foto: EPA
Danny Woodhead
Za akcijo tekme je poskrbel Danny Woodhead, ki je za tekača presenetljivo droben, a eksploziven. V tretji četrtini mu je uspel tek, dolg 36 jardov, s katerim je New England popeljal v vodstvo z 28:14. Foto: EPA
Michael Vick
Michael Vick je letos vrgel 191 podaj - niti ena ni bila prestrežena. Foto: Reuters
Santonio Holmes
Santonio Holmes je še drugič zaporedoma dokončal neverjetno vrnitev NY Jetsov. Foto: EPA
Ray Lewis
Baltimore je v gosteh premagal Carolino s 37:13. Domači (skoraj neznani) podajalec Brian St. Pierre je na začetku zadnje četrtine podal kar 88 jardov dolgo podajo za zadetek, s katero so Panthersi znižali na 20:13. A sledili sta kar dve prestreženi podaji, ki jih je Baltimore kaznoval z zadetkom (Dawan Landry in Ray Lewis - št. 52 na sliki). Foto: Reuters
Ryan Fitzpatrick, Buffalo
Buffalo je osem tednov zaman iskal prvo zmago - zdaj ima že dve zapored. Tokrat so Billsi na gostovanju premagali Cincinnati z 49:31. Ob polčasu je bilo 31:14 za gostitelje, ki so v drugem polčasu povsem razpadli. Prvič v zgodovini je ekipi, ki je ob polčasu zaostajala vsaj za 17 točk, na koncu uspelo slaviti z vsaj 18 točkami razlike. Billsi so še desetič zapored premagali Cincinnati. Foto: EPA
Maurice Jones Drew
Jacksonville je premagal Cleveland s 24:20 in zdaj po novih porazih preostalih treh ekip iz divizije AFC jug celo vodi. Jaguarji so izgubili ogromno žog, a vseeno slavili. Tokrat je odločilni zadetek dosegel Maurice Jones Drew 76 sekund pred koncem tekme. Foto: EPA
Bryan McCann
Dallas je dobil še svojo drugo tekmo pod vodstvom novega trenerja Jasona Garretta. Tokrat je padel Detroit s 35:19, kar pomeni, da so Kavboji prvič v sezoni slavili na svojem igrišču. Bryan McCann je že pri prvi zmagi vračal prestreženo žogo za zadetek (101 jard), tokrat mu je to uspelo pri vračanju punta (97 jardov). Foto: EPA
Ronde Barber
Tampa Bay je prvič po 30 letih (in osmih porazih) v gosteh premagala San Francisco. Bilo je kar 21:0. Ronde Barber je v zadnji četrtini 40. v karieri prestregel žogo (največ v klubski zgodovini). Hkrati je tudi prvi v zgodovini lige, ki mu je ob tej številki uspelo zbrati še vsaj 25 'sackov'. Bucsi se lahko veselijo tudi razvoja podajalca Josha Freemana. Lani je ta na gostovanjih zbral 2 zmagi, 3 poraze in 9 prestreženih podaj, letos pa 4 zmage, poraz in le tri prestrežene podaje. Foto: EPA
Matt Ryan
Tampa igra v letos sila izenačeni in kvalitetni diviziji NFC jug. Na vrhu te je Atlanta, ki je osmo zmago dobila na gostovanju pri St. Louisu (34:17). Pri domačih je Sam Bradford vrgel prvo prestreženo podajo po 169 podajah. S tem je popravil rekord med novinci (Bruce Gradkowski - leta 2006 je v nizu uspešno vrgel 147 podaj). Foto: EPA
Matt Hasselbeck, Seattle
V tej diviziji igra tudi prvak New Orleans, ki je tokrat premagal Seattle s 34:19. Drew Brees je uspešno zaključil 1.862. podajo v dresu Svetnikov, s čimer je popravil klubski rekord. Foto: Reuters
Dwayne Bowe
Kansas City je premagal Arizono z 31:13 in doma zmagal še petič. Dwayne Bowe je na šesti zaporedni tekmi za Chiefse dosegel vsaj en zadetek (klubski rekrod). Foto: EPA

Tom Brady je še v drugem zaporednem derbiju blestel, prejšnji teden je proti Pittsburghu zbral 350 jardov in tri podaje za zadetek, tokrat so bile njegove številke nekoliko skromnejše (186 jardov in dva zadetka), a bil je izjemno zanesljiv, saj je imel le šest nezaključenih podaj (19/25). Brady je na domačem igrišču zmagal že 25. zapored, s čimer je izenačil rekord Bretta Favra (Green Bay, 1995-1998).

Manning vrgel kar tri prestrežene podaje
Ko je Shayne Graham deset minut pred koncem zadel prosti strel, s katerim so Patsi povedli z 31:14, je kazalo, da so Coltsi povsem potonili, a se je Peyton Manning (396 jardov) prebudil. V dobrih petih minutah je skreiral kar dva zadetka, njegovi podaji je ujel Blair White, ki je znižal na 31:28. Coltsi so imeli nato celo napad za zmago. Pol minute pred koncem so prišli daleč v teritorij gostiteljev. S prostim strelom bi lahko izsilili podaljšek, a je Manning vrgel še tretjo prestreženo podajo v večeru.

Vick premagal oba brata Manning
Drugi derbi večera je bil divizijski spopad v NFC vzhod, kjer je Philadelphia premagala NY Giantse s 27:17 in jih zamenjala na vrhu lestvice. Michael Vick je po eksploziji proti Washingtonu (6 zadetkov) tokrat dosegel le enega po tleh, a še vedno ostaja edini podajalec v ligi brez prestrežene podaje. Ključna poteza se je zgodila dobre štiri minute pred koncem tekme, ko so imeli Eaglesi pri zaostanku s 16:17 četrti poskus (za en jard) na polovici igrišča. Vick je z nekaj težavami žogo spravil do LeSeana McCoya, ki se je iztrgal gostujoči obrambi in po 50 jardov dolgem teku dosegel zadetek. Podobna situacija je bila v naslednji akciji na drugi strani. Giantsi so imeli na lastnih 44 jardih četrti poskus (za šest). Podajalcu Eliju Manningu je uspel tek za 16 jardov, a je pri drsanju po tleh nespretno izgubil žogo. Zmago Philadelphie je nato potrdil David Akers, ki je zadel prosti strel s 30 jardov. Michael Vick je tako v razmiku dveh tednov na kolena spravil oba brata Manning (Philadelphia je v 9. tednu premagala Indianapolis s 26:24).

Mark Sanchez skreiral še en preobrat
New York Jetsi nadaljujejo z dramami - zadnji dve tekmi v gosteh so dobili v podaljšku, tudi tokrat so bili proti Houstonu v navidez izgubljenem položaju, a so izvlekli zmago s 30:27. Zeleni so na začetku zadnje četrtine sicer vodili s 23:7, vendar je gostom uspelo nanizati kar 20 zaporednih točk - zadnje tri vsega 55 sekund pred koncem, ko je Neil Rackers zadel prosti strel z 22 jardov. Jetsom ni ostal niti en odmor, a v svoji ekipi imajo Marka Sancheza (315 jardov, trije zadetki), ki se resnično razvija v zunajserijskega podajalca. Z dvema izjemnima podajama je žogo ekstremno hitro spravil pred končno cono Houstona, deset sekund pred koncem pa s šestih jardov še uspešno podal Santoniu Holmesu (ta je z zadetkom v podaljšku odločil že prejšnji teden tekmo proti Clevelandu). Houston je prva ekipa v zgodovini Lige NFL, ki je dve tekmi zapored izgubila v zadnjih desetih sekundah (prejšnji teden proti Jacksonvillu).

Konec kariere za Favra?
Green Bay in Minnesota sta se pomerila še stotič, tokrat so Packersi v gosteh povsem povozili Vikinge z 31:3, kar morda pomeni tudi konec kariere Bretta Favra, saj Vikingi nimajo več možnosti za napredovanje. Aaron Rodgers je vrgel za kar štiri zadetke, tri od teh je ujel Greg Jennings. Zanj je to osebni rekord, prvič po dveh letih je na eni tekmi dosegel več kot en zadetek. Pri gostiteljih je bil bled tudi Adrian Peterson, ki je prvič v zadnjih dveh letih na dveh zaporednih tekmah ostal brez zadetka. Na zadnjih 17 tekmah je le trikrat premagal mejo 100 jardov.

Gano zadel štiri proste strele
Napeto stanje je tudi v Tennesseeju, ki je doma v podaljšku izgubil proti Washingtonu (16:19). Vince Young ima lažjo poškodbo prsta, po kratkem stiku s trenerjem Jeffom Fisherjem pa je ostal še brez mesta prvega podajalca. V primeru operacije je zanj sezona že končana. Pri Titansih je Chris Johnson še 22. prebil mejo stotih jardov (največ med vsemi v ligi po letu 2008, ko je vstopil v ligo). Zmago Redskinsom je prinesel Graham Gano, ki je zadel štiri proste strele.

Liga NFL, 11. teden, izidi:

MIAMI - CHICAGO 0:16
Podaje: Thigpen 187 (INT); Cutler 156 (INT).
Tek: Thigpen 27; Forte 97.
Ujete podaje: Hartline 70; Knox 55.

CAROLINA - BALTIMORE 13:37
Podaje: St. Pierre 173 (TD, 2 INT); Flacco 301 (TD).
Tek: Goodson 120; Rice 65 (TD).
Ujete podaje: Gettis 92 (TD); Houshmandzadeh 79 (TD).

CINCINNATI - BUFFALO 31:49
Podaje: C. Palmer 230 (2 TD, 2 INT); Fitzpatrick 316 (4 TD, 2 INT).
Tek: Benson 124 (TD); Jackson 116 (2 TD).
Ujete podaje: Shipley 71; Johnson 137 (3 TD).

DALLAS - DETROIT 35:19
Podaje: Kitna 147 (3 TD); Hill 289 (2 TD, INT).
Tek: Jones 51; Morris 31.
Ujete podaje: Witten 48, Austin 7 (2 TD); Burleson 97 (TD).

JACKSONVILLE - CLEVELAND 24:20
Podaje: Garrard 254 (2 TD, 3 INT); McCoy 241 (TD, INT).
Tek: Jones Drew 133 (TD); Hillis 48.
Ujete podaje: Jones Drew 87; Hillis 95 (TD).

KANSAS CITY - ARIZONA 31:13
Podaje: Cassel 193 (2 TD); Anderson 295 (TD).
Tek: Jones 71 (2 TD); Hightower 62.
Ujete podaje: Bowe 109 (2 TD); Fitzgerald 90 (TD).

MINNESOTA - GREEN BAY 3:31
Podaje: Favre 208 (INT); Rodgers 301 (4 TD).
Tek: Peterson 72; Nance 37.
Ujete podaje: Rice 56; Jennings 152 (3 TD).

NY JETS - HOUSTON 30:27
Podaje: Sanchez 315 (3 TD, INT); Schaub 254 (TD).
Tek: Greene 42; Foster 84 (2 TD).
Ujete podaje: Holmes 126 (2 TD); Dreessen 106 (TD).

PITTSBURGH - OAKLAND 35:3
Podaje: Roethlisberger 275 (3 TD); Gradkowski 98 (INT).
Tek: Mendenhall 59 (TD); Bush 33.
Ujete podaje: Wallace 116 (TD); Higgins 37.

TENNESSEE - WASHINGTON 16:19 (v podaljšku)
Podaje: Young 165 (TD); McNabb 376 (TD, INT).
Tek: Johnson 130; Williams 68.
Ujete podaje: Washington 117; Moss 106 (TD).

NEW ORLEANS - SEATTLE 34:19
Podaje: Brees 382 (4 TD, 2 INT); Hasselbeck 366 (TD).
Tek: Ivory 99 (TD); Lynch 36.
Ujete podaje: Colston 113 (2 TD); Williams 109.

SAN FRANCISCO - TAMPA BAY 0:21
Podaje: T. Smith 148 (INT); Freeman 136 (2 TD).
Tek: T. Smith 45; Blount 82.
Ujete podaje: Morgan 51; Williams 54 (TD).

ST. LOUIS - ATLANTA 17:34
Podaje: Bradford 233 (2 TD, INT); Ryan 253 (2 TD).
Tek: Jackson 54; Turner 131 (TD).
Ujete podaje: Amendola 63; White 82.

NEW ENGLAND - INDIANAPOLIS 31:28
Podaje: Brady 186 (2 TD); Manning 396 (4 TD, 3 INT).
Tek: Green Ellis 96 (TD); Brown 68.
Ujete podaje: Branch 70; Wayne 107 (TD).

PHILADELPHIA - NY GIANTS 27:17
Podaje: Vick 258; Manning 147 (2 TD, 3 INT).
Tek: McCoy 111 (TD); Bradshaw 29.
Ujete podaje: Maclin 120; Nicks 65.

SAN DIEGO - DENVER 35:14
Podaje: Rivers 223 (4 TD); Orton 217 (TD)
Tek: Tolbert 111 (TD); Moreno 58 (TD)
Ujete podaje: Crayton 105 (TD); Lloyd 78 (TD)