Pittsburghova igralca Hines Ward in Jerome   Bettis sta se takole objela po prejemu pokala Vincea Lombardija. Foto: EPA
Pittsburghova igralca Hines Ward in Jerome Bettis sta se takole objela po prejemu pokala Vincea Lombardija. Foto: EPA
Willie Parker
Willie Parker je takole dosegel touchdown, potem ko je pretekel 75 jardov. Foto: EPA
Bill Cowher
Trener Pittsburgha Bill Cowher je pomahal z znamenito rumeno brisačo, zaščitnim znakom navijačev Steelersov. Foto: EPA
Mike Holmgren
Trener Seattla Mike Holmgren se je pogosto držal za glavo. Foto: EPA

Junaka zmage Steelersov, ki so v NFL-u kraljevali konec 70. let, sta bila Willie Parker in najboljši igralec tekme (MVP) Hines Ward. Parker je na začetku drugega polčasa za touchdown pretekel 75 jardov (rekord Super Bowlov) in Pittsburgh povedel v vodstvo s 14:3.

Seattle tako blizu, a tako daleč
Jeklarji bi Seahawksom kmalu ušli še bolj, vendar so slednji po prestreženi žogi Kellyja Herndona globoko na svoji polovici in njegovem 76 jardov dolgem prodoru hitro znižali na 14:10 in bili v zadnji četrtini celo blizu preobrata. Na njihovo žalost je Ike Taylor ustavil podajo Matta Hasselbecka, upe Seattla, ki je prvič igral v finalu, pa je dokončno pokopal touchdown Warda po zviti, 43 jardov dolgi podaji Antwaana Randle Ela.

Pittsburgh se je s peto zmago (1975, 1976, 1979, 1980, 2006) na lestvici ekip z največ naslovi izenačil z Dallas Cowboysi in San Francisco 49ersi.

Prvenec Bettisa in Cowherja
To je bila prva zmaga za njihovega running backa Jeroma Bettisa, ki je bil rojen v Detroitu, kjer je Super Bowl potekal in je odigral zadnjo tekmo v karieri, ter trenerja Billa Cowherja, ki je že 14 sezon na čelu Jeklarjev. Ključni mož za preboj Pittsburgha v finale, podajalec Ben Roethlisberger, ni imel svojega dne, saj je uspešno izvedel le 9 od 21 podaj za 123 jardov, dvakrat pa so nasprotniki njegovo podajo tudi prestregli. Bil pa je zaslužen za edini touchdown v prvem polčasu, ki so ga zaznamovale tudi nekatere precej sporne sodniške odločitve.

Še slabše se je godilo Seattlovemu napadu, ki ni upravičil slovesa najboljšega v ligi, saj je zmogel le en touchdown (Jeremy Stevens). Preostale tri točke mu je prinesel strel Josha Browna s 47 jardov v prvi četrtini.

Pittsburgh v Detroitu kot doma
V dvorani Ford Field je tekmo spremljalo 68.206 gledalcev, med katerimi jih je večina navijala za zmagovalce.

"Vsega skupaj še ne dojemam dobro. Enkratno sem se počutil, ko sem pokal izročil lastniku kluba Danu Rooneyju. Zaradi tega so me pripeljali sem," je bil po zmagi presrečen trener Pittsburgha Cowher. Najboljši igralec finala Ward, ki je ujel 5 podaj za 123 jardov, pa je slavje pospremil takole: "Ostal sem brez besed. Sanje so postale resničnost."