Po poročanju Reutersa je bila vladna odločitev sprejeta na predlog ministra za šport Vadima Huttsaita, ki je sicer tudi predsednik Olimpijskega komiteja Ukrajine. Ukrajinske panožne zveze, ki bi ignorirale vladno odločitev, lahko doletijo tudi sankcije.
Mednarodni olimpijski komite (MOK) je v torek izdal priporočila za postopno vrnitev ruskih in beloruskih športnikov pod nevtralno zastavo v mednarodna tekmovanja. Vodja MOK-a Thomas Bach je v sredo označil ugovore ukrajinske vlade glede vrnitve ruskih športnikov kot obžalovanja vredne.
Bobinac: V športu ni prostora za politiko
V slovenskem olimpijskem komiteju ne razmišljajo o bojkotu olimpijskih iger in so podprli stališče Bacha, ki je izključitev športnikov s tekmovanj na podlagi kraja rojstva ali potnega lista označil za diskriminacijo. "V želji, da se vojna v Ukrajini čim prej konča in da se v teh težkih časih ukrajinskim športnicam in športnikom čim bolj pomaga, pa je treba imeti pred očmi tudi spoštovanje človekovih pravic in nediskriminatorno obravnavo vseh športnikov ne glede na narodnost, raso, spol, jezik in vero, skladno z Olimpijsko listino in Ustanovno listino Združenih narodov. To je cilj, ki ga zasleduje mednarodna krovna športna organizacija, katere del je tudi Olimpijski komite Slovenije," je sporočil predsednik slovenskega olimpijskega komiteja Franjo Bobinac.
"V športu ni prostora za politiko, zato v okviru naše mednarodne olimpijske družine ves čas iščemo različne načine, da ta ostane čist, z jasnimi pravili in dostopen vsem. Idealna rešitev te zapletene situacije ne obstaja. V okviru OKS-ZŠZ zato podpiramo stališče Moka pri nadaljnjem iskanju rešitev v korist športa, v nobenem primeru pa ne podpiramo nekaterih razmišljanj o bojkotu največjega športnega dogodka na svetu," je v sporočilu za javnost še dodal Bobinac.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje