Michael Vick je postal šele peti podajalec po združitvi lig AFL in NFL, ki je v eni sezoni na dveh tekmah vrgel za 300 jardov, podal za dva zadetka, enega pa sam dosegel po tleh. Predtem je to uspelo še Kenu Andersonu (1982), Warrenu Moonu (1989), Stevu Youngu (1998) in Tonyju Romu (2007). Foto: Reuters
Owen Schmitt
Owen Schmitt je 4:18 pred koncem postavil izid tekme. Foto: Reuters

V prvem polčasu je kazalo na prepričljivo zmago gostiteljev, saj so vodili z 20:10 in držali vse vajeti igre v svojih rokah. V tretji četrtini so Texansi izkoristili šele drugo prestreženo podajo Vicka in z dvema zadetkoma Ariana Fosterja povedli s 24:20.

Odločilen izziv Andyja Reida
Na prizorišče je nato stopil Vick, ki je najprej s tekom, dolgim dva jarda, svojo ekipo povedel v vodstvo, nato pa dobre štiri minute pred koncem s podajo, dolgo pet jardov, našel Owna Schmitta, ki je postavil izid tekme. Ključna poteza se je zgodila tik pred tem, ko so morali Eaglesi v 3. poskusu pridobiti 19 jardov. Žogo je dobil Brent Celek, ki je pridobil 18 jardov, domači trener Andy Reid je vrgel rdečo zastavico, sodniki pa so po pregledu določili nov prvi poskus gostiteljev.