Tom Brady ima zdaj 23 podaj za zadetek, s čimer je še osmič v karieri zbral vsaj 20 TD-jev. Enak izkupiček ima še Johnny Unitas, pred njima pa so le Dan Marino in Peyton Manning (oba po 13 sezon) ter Brett Favre (20 sezon), Foto: EPA
BenJarvus Green Ellis
BenJarvus Green Ellis je zadetka pritekel ob koncu druge in zadnje četrtine. Foto: EPA
Santonio Holmes
Santonio Holmes tokrat ni bil med najvidnejšimi, a je vseeno še na tretji zaporedni tekmi ujel vsaj eno podajo za zadetek (predtem na prvih štirih, na katerih je lahko igral, ni ujel niti ene. Na začetku sezone sicer ni smel igrati zaradi suspenza). Foto: EPA
Malcolm Jenkins in Roy Williams
Malcolm Jenkins je takole ukradel žogo Royu Williamsu in omogočil New Orleansu zmagoviti napad. Foto: EPA
Lance Moore
Bliskovit napad Svetnikov je končal Lance Moore, ki je 1:55 pred koncem ujel podajo, dolgo 12 jardov. Drew Brees je ključno potezo naredil v akciji prej, ko je v 3. poskusu za 10 jardov na lastnih 33 jardih žogo spravil do Roberta Meachema, ki je pridobil kar 55 jardov. Foto: EPA
David Buehler
Dallas je vseeno dobil še eno priložnost. Reakcija Davida Buehlerja jasno kaže, da je niso izkoristili. Foto: EPA
Kid Rock
Ob polčasu je v Detroitu prepeval Kid Rock. Foto: EPA

Gladka zmaga New Englanda pri Detroitu (45:24) ni nikakršno presenečenje, saj sta imeli ekipi pred 12. tednom ravno obratno razmerje zmag (8-2 in 2-8). Sprva je še kazalo, da Levi lahko napravijo presenečenje, saj so ob polčasu še vodili s 17:10, nato je na prizorišče stopil Tom Brady.

Brady drugič v karieri z indeksom 158,3
Podajalec New Englanda je v drugem polčasu vrgel kar štiri podaje za zadetek (največ v sezoni), skupaj pa ob izjemnem izkoristku (21/27) nabral 341 jardov. Njegov indeks je bil na koncu 158,3, kar matematično pomeni popolno igro. Postal je šele sedmi podajalec v zgodovini, ki mu je to uspelo doseči vsaj dvakrat v karieri.

Branchu uspela akcija, dolga 79 jardov
Pri tem se lahko zahvali tudi svojim lovilcem, ki so opravili izjemno delo - Deion Branch in Wes Welker sta tako dosegla dva zadetka. Posebej blestel je prvi, ki je le s tremi ujetimi podajami zbral 113 jardov. Izkazal se je predvsem ob koncu tretje četrtine, ko je približno 40 jardov od končne cone ujel žogo, nato pa otročje lahko pometel z dvema domačima branilcema, ki sta se kot otroka skušala obesiti na Brancha, ta pa ju je z nekaj bliskoviti spremembami ritma teka povsem osmešil. Akcija je bila dolga kar za 79 jardov! Patsi so po tem napadu izenačili na 24:24 in začeli zmagoviti pohod štirih zaporednih zadetkov. Dva touchdowna je po tleh pritekel BenJarvus Green Ellis.

Jetsi tokrat leteli na krilih Brada Smitha
V diviziji AFC vzhod imajo enako razmerje zmag (9-2) tudi NY Jetsi, ki so brez večjih težav na kolena spravili Cincinnati s 26:10. V zadnjih tekmah so zeleni zmage reševali v zadnjih sekundah, ko je blestela naveza Mark Sanchez - Santonio Holmes (tudi tokrat sta sicer skreirala en zadetek). A več zaslug za zmago gre tokrat na račun Brada Smitha. Na začetku drugega polčasa je zadetek dosegel po teku, dolgem 53 jardov, na začetku zadnje četrtine pa se je pri "kickoff returnu" iztrgal gostujoči obrambi, pretekel 89 jardov in dosegel še drugi zadetek v večeru. Bitka za divizijo se bo morda odločala naslednji teden, ko se bodo Patsi in Jetsi v Foxboroughu srečali v ponedeljkovi poslastici 13. tedna.

Dallas po zaostanku 0:17 celo povedel
Na zahvalni dan tradicionalno igrata Detroit in Dallas. Slednji je letos gostil prvaka New Orleans, ki je slavil po pravi drami s 30:27. Po prvem polčasu niti slučajno ni kazalo na razburljiv zaključek, saj so Saintsi po prvi četrtini vodili s 17:0, na odmor pa odšli še vedno z varno prednostjo dveh zadetkov (20:6). V nadaljevanju so se prebudili domači tekači, ki so skreirali tri zadetke in dobrih pet minut pred koncem celo povedli s 27:23, s tem pa se je drama pravzaprav šele začela.

Brees zgrabil priložnost z obema rokama
Saintsi so hitro zapravili napad in so morali predati žogo. Roy Williams je dobre tri minute pred koncem po podaji Jona Kitne pretekel kar 47 jardov in padel vsega 11 jardov pred končno cono, a je pri padcu izgubil žogo. Gostujoči podajalec Drew Brees je zgrabil priložnost in v dobri minuti z vsega tremi uspešnimi podajami skreiral napad, dolg 89 jardov, po katerem je njegova ekipa povedla s 30:27. Pol minute pred koncem tekme je David Buehler z 59 jardov izvajal prosti strel, po katerem bi izsilil podaljšek, a je za las zgrešil. Gostujoči trener Sean Payton je v trenutku strela klical odmor, a na njegovo srečo tega sodniki niso videli, saj bi s tem imel Buehler še eno priložnost za strel.

Liga NFL, 12. teden, izidi:

DETROIT - NEW ENGLAND 24:45
Podaje: Hill 285 (TD, 2 INT); Brady 341 (4 TD).
Tek: Morris 55 (2 TD); Green Ellis 59 (2 TD).
Ujete podaje: Johnson 81 (TD); Branch 113 (2 TD).

DALLAS - NEW ORLEANS 27:30
Podaje: Kitna 313 (INT); Brees 352 (TD, INT).
Tek: Austin 60 (TD); Jones 45.
Ujete podaje: Witten 99; Colston 105.

NY JETS - CINCINNATI 26:10
Podaje: Sanchez 166 (TD, INT); C. Palmer 135 (TD, 2 INT).
Tek: Greene 70; Benson 41.
Ujete podaje: Keller 49; Shipley 38 (TD).