Štart teka Wings for Life World Run 2019 v Volčjem Potoku. Foto: Siniša Kanižaj za Wings for Life World Run

Na prvo majsko nedeljo je svet znova tekel za tiste, ki tega ne morejo. Tudi v Sloveniji so se svetovnemu gibanju pridružili s pomočjo mobilne aplikacije.

Sredstva, zbrana s tekom namesto tistih, ki ne morejo teči, so namenjena za iskanje zdravila za poškodbo hrbtenjače.

Dirka se je v vseh krajih po svetu začela ob 13. uri po našem času. Udeleženci so svoje kilometre lahko nabirali kjer koli. Pol ure za njimi je štartal lovilski avto.

"Vsak sam (z družbeno distanco), a še vedno skupaj," je bil moto letošnjega teka. Po vsem svetu je sodelovalo več kot 66.000 tekačev. Najdlje sta pred ciljnim vozilom bežala Rusinja Nina Zarina in Britanec Michael Taylor. Zarina je nabrala 54,2 kilometra, Taylor pa 69,9 kilometra.

Letošnji tek bi moral biti že sedmi po vrsti. Lani se ga je po podatkih organizatorjev na šestih celinah udeležilo več kot 120.000 ljudi. Skupaj so premagali 1.103.276 kilometrov.

Prejšnje leto je bilo na štirih lokacijah po Sloveniji 464 tekačev. S prijavninami in donacijami je bilo zbranih 19.000 evrov.