Trener Celjanov Tone Tiselj je spomladi obljubljal več krvi in znoja, a njegovi varovanci spet točijo solze. Foto: MMC RTV SLO

400 gledalcev na Kodeljevem je videlo prvo zmago Slovana proti Celju po sezoni 1992/93 (21:19). Prvi polčas je bil vseskozi izenačen (9:9), v drugem pa so Celjani največ vodili za tri zadetke (15:12), a to ni bilo dovolj. V vratih gostiteljev je blestel Jure Vran (18 obramb), zmagoviti gol pa je dobro minuto pred koncem dosegel Peter Hrvatin iz protinapada. V zadnji minuti je Vran ubranil 7-metrovko Ediju Kokšarovu. Najboljša strelca tekme sta bila Boris Bečirovič in Mirsad Terzić s po 4 zadetki.

Cimos Koper je na gostovanju pri Trimu Trebnju iztržil točko (26:26) in ostaja edini klub, ki letos v prvenstvu še ni izgubil. Pri Cimosu so se odrekli uslugam srbskega reprezentanta Aleksandra Stojanovića, ki je med nedavnim SP-jem na Hrvaškem izjavil, da so ga v klubu silili igrati kljub poškodbi.