Bertrand Roine
Bertrand Roine je Velenjčanom povzročal veliko težav. Foto: EPA
Gorenje iz Francije praznih rok

Francoski podprvaki so takoj povedli s 4:1, nato pa vodstva niso več izpustili iz rok. Velenjska zunanja linija se z izjemo Jureta Natka (5) in v drugem polčasu razigranega Marka Bezjaka (4) ni naigrala. Na drugi strani je gostujočo mrežo vso tekmo rešetal Bertrand Roine, ki se je ustavil pri 13 zadetkih.

Chambery je tako že v 1. polčasu povedel s +6 (11:5) in prednost zadržal do odmora (14:9). Gorenje se je v 2. delu nekajkrat približalo na -3, še bližje pa jih domači tudi zaradi odličnih obramb (16) Mickaëla Robina niso spustili. Zadnjo četrtino tekme je moral s klopi opazovati Natek, saj je bil trikrat izključen.

Po srečanju je trener Gorenja, Ivica Obrvan, dejal: "Vedeli smo, kaj nas čaka in da bo težko, saj bi bili Francozi ob porazu v težki situaciji. Ob koncu smo sicer imeli nekaj priložnosti za bolj ugoden izid, toda zgrešili smo precej čistih strelov, manjkale so tudi obrambe vratarjev, po drugi strani pa nam je Roine zabijal zadetke iz izgubljenih položajev, tudi kadar je bil dobro pokrit. V celoti pa nisem tako nezadovoljen s predstavo."

V naslednjem krogu bodo 'ose' 7. novembra doma igrale z Veszpremom.