Aleš Pajovič (levo) je bil z devetimi goli najboljši strelec tekme. Pet jih je dosegel s 7 metrov. Foto: EPA
Alen Muratović
Alen Muratović je prvi zadetek dosegel šele v 43. minuti, ko je znižal na 19:22, nato pa je v treh minutah zadel še trikrat in zadržal stik s Slovenci (22:24). Ko se mu je ustavilo, je bilo črnogorskih upov konec ... Foto: EPA
Beno Lapajne in Marko Pejović
Beno Lapajne je v prvem polčasu ubranil štiri strele. Foto: EPA
Cepelin Žvižeja proti Črni gori
Še so možnosti za Peking

Črnogorci so korak s Slovenci držali na začetku obeh polčasov. V prvem so z dobrimi obrambami Gorana Stojanovića (5/7) vodili s 3:2 in 4:3, seriji treh zaporednih zadetkov Jureta Natka in štirih Aleša Pajoviča (dobro je izvajal 7-metrovke - 5/5) pa sta Požunovo četo odlepili na 6:4 in 13:8 (21. minuta). Z menjavo obrambe iz 3-2-1 prek 5-1 do 6-0 se je do odmora Črna gora spet približala na -3, na uvodu v drugi del pa celo izenačila na 16:16.

Dovolj zaloge za zadnjih 10 minut
Z dvema zadetkoma je odgovoril Kavtičnik, Slovenci pa so nato z dvema do tremi goli vodili vse do 49. minute, ko so s prvim zadetkom Uroša Zormana v drugem polčasu končno ušli na 27:22. Dobro je branil Gorazd Škof. Po najlepši akciji na tekmi - "cepelinu" Luke Žvižeja po podaji Vida Kavtičnika z desnega na levo krilo - je bilo v 54. minuti že 30:24, Črnogorci pa so v zadnjih minutah podobno kot v četrtek Čehi le ublažili poraz.

Muratović in Mrvaljević zamenjala vlogi
Začetek srečanja je minil v znamenju neučinkovite igre na obeh straneh. Prvi zadetek je Zorman dosegel šele po 3 minutah in 55 sekundah! Najboljši strelec Črne gore v prvem delu prvenstva Alen Muratović do odmora sploh ni zatresel mreže, v drugem polčasu pa je dosegel štiri. Če Muratoviću ni šlo v prvih 30 minutah, pa obratno velja za Draška Mrvaljevića. Vseh pet zadetkov je zabil že pred odhodom v slačilnico.

Izjavi po tekmi:
Aleš Pajovič, prvi slovenski strelec:
"Šli smo na zmago. Vedeli smo, da je Črna gora premagljiva. Smešno je igrati pred prazno dvorano. Sem zadovoljen, da smo zdržali do konca in si zaslužili dve točki."
David Špiler, igralec Slovenije: "To tekmo smo morali zmagati. Igrali smo s kompletno ekipo, kar je bila naša prednost, na koncu je enostavno prevladala ta naša kvaliteta."

- ČRNA GORA
Pajovič 9 (5) Mrvaljević 5 (1) Natek 6 Kapisoda 4 (1) Zorman 4 Svitlica 4 Kavtičnik 3 Muratović 4 (2) Špiler 3 Roganović 3 Kozomara 2 Svitlica 3 Pungartnik 2 Marković 3 Žvižej 2 Djurković 3 Pejović 1 Milašević 1 Rudović 1 Izključitve: 6 min; 8 min Sedemmetrovke: 5/5; 4/4 Obrambe: Škof 11; Stojanović 14 Lapajne 4
Lestvica:                  *