Uroš Zorman je bil s 7 goli poleg Luke Žvižeja najboljši strelec tekme. Foto: EPA
Slovenija ugnala BiH

Slovenci, ki so nastopili brez Jureta Natka, Dragana Gajiča in Gorana Kozomare, so po prvem polčasu zaostajali s 14:11. Varovanci Mira Požuna so v 43. minuti povedli z 22:19, a so nato prednost zapravili, k čemur je izdatno pripomogel tudi odlični vratar Enid Tahirović, ki je zbral 33 obramb.

V dramatični končnici so najprej gostje izenačili na 28:28, nato pa je 20 sekund pred koncem Luka Žvižej z uspešno izvedeno sedemmetrovko le poskrbel, da je zmaga ostala doma. Slovenija se bo v nedeljo pomerila še s Švedsko, ki je v Puli izgubila proti Hrvaški (31:26).