Luka Žvižej je bil znova eden najboljših mož v slovenski reprezentanci. Foto: EPA
Zvonimir Serdarušić
Zvonimir Serdarušić dobro pozna Nemce, saj je s Kielom osvojil vse, kar se je osvojiti dalo. Vendar tudi on ni našel recepta proti pregovorni nemški nepopustljivosti do zadnje minute. Foto: EPA
Slovenski navijači
Slovenski navijači v Innsbrucku so 50 minut lahko spremljali lepo slovensko predstavo, končnica pa jih je spravila v malenkost slabšo voljo. Foto: EPA
Holger Glandorf
Holger Glandorf je zadel štirikrat. Foto: EPA
Nemških navijačev je bilo v dvorani še več kot slovenskih.
Nemških navijačev je bilo v dvorani še več kot slovenskih. Foto: EPA
Heiner Brand
Izkušeni trenerski maček Heiner Brand daje navodila svojim varovancem. Foto: EPA
Johannes Bitter
Johannes Bitter je zbral 14 obramb, Gorazd Škof pa 9. Foto: EPA
Zgodovinski remi rokometašev

Še deset minut pred koncem je kazalo na slovensko slavje, saj so varovanci Zvonimirja Serdarušića vodili s 30:25. Nemci so se jim predtem nekajkrat že približali na tri gole zaostanka (24:21, 25:22, 26:23, 28:25), enkrat pa na dva (26:24), vendar so evropski podprvaki iz leta 2004 na izziv znali odgovoriti.
Ko so si Slovenci z zadetkoma Luke Žvižeja iz protinapada in Davida Špilerja tako že nekoliko oddahnili, pa so Nemci krenili še v zadnji lov za vsaj točko. Vztrajno so nižali zaostanek, dokončno pa so ga izničili po nekaj napakah Slovencev v napadu in z uspešnimi protinapadi ujeli priključek. Minuto pred koncem je strel Špilerja ustavila vratnica in žal preprečila 35. slovenski zadetek. Vseeno si je slovenska reprezentanca že zagotovila igranje v drugem delu prvenstva.

Prvi polčas povsem po slovenskih notah
Tekma se je za Slovence začela povsem drugače kot torkova proti Švedom, ko niso zadeli več kot 10 minut. Že po 20 sekundah je nemško mrežo zatresel Uroš Zorman, ki se v torek ni vpisal med strelce. Slovenski kapetan je tudi v nadaljevanju igral dobro in zadeval, tako kot druga dva člana prve zunanje linije Aleš Pajovič in Renato Vugrinec.
Prednost je v 9. minuti narasla na 4:0, še višje slovensko vodstvo pa je preprečil vratar Johannes Bitter. Gorazd Škof je bil nepremagan kar 9 minut in 10 sekund, ko je prvi nemški gol dosegel Holger Glandorf. Po 12 minutah je bil izkoristek slovenskih strelov 64-odstoten, nemških pa le 25-odstoten.
Minuto pozneje se je po tretjem zadetku Luke Žvižeja na semaforju svetil izid 8:2. Ko je član madžarskega Szegeda ob igri z igralcem manj povišal na 10:3, so Nemci že obupovali, a na njihovo srečo si Slovenija višje prednosti od sedmih zadetkov ni priigrala (11:4, 12:5, 14:7). V zadnjih minutah prvega polčasa so se varovanci Heinerja Branda približali na 16:11.
Kaufmann in Theuerkauf zrežirala nemško vrnitev
Slovenski rokometaši so drugi del začeli z igralcem manj, a jih tudi to ni zmotilo. Številčno oslabljeni so dosegli dva zadetka in držali tekmece na varni razdalji (19:13, 20:14, 21:15, 22:16, 23:17). V 43. minuti pa so se Nemci s četrtim zadetkom razpoloženega Larsa Kaufmanna (skupaj šest) prvič po izidu 3:0 približali le na tri gole (24:21) in napovedali dramatično končnico. Dve minuti pozneje je bilo že 26:24.
Kot že omenjeno, so Slovenci prvi nalet ubranili, zadnjega pa niso mogli. V nemških vratih se je nekajkrat znova izkazal Bitter, končni izid pa je postavil Christoph Theuerkauf, s sedmimi zadetki najboljši strelec Nemčije. Pri Sloveniji sta jih toliko dosegla Vid Kavtičnik (pet 7-metrovk) in Špiler.

Nemci ostajajo nepremagani na tekmah s Slovenijo
Na dozdajšnjih desetih medsebojnih obračunih na velikih tekmovanjih Slovenija ni zmagala niti enkrat. Nazadnje so Nemci slavili v lanskih kvalifikacijskih obračunih za letošnji zaključni turnir v Avstriji, ko so slavili tako v Celju kot Hamburgu.