Jure Dobelšek (v sredini) je bil s petimi goli ob Bezjaku prvi strelec Gorenja. Foto: EPA
Momir Ilič (Gummersbach)
Nekdanja člana velenjskega kluba Momir Ilić in Vedran Zrnić nista pozanala usmiljenja in sta bila s 7 goli najboljša strelca povratne tekme. Foto: EPA
Gorenju v napadu v prvem polčasu nikakor ni steklo, glavni krivec pa je bil vratar Goran Stojanović. Foto: www.rk-gorenje.com
Velenjčani so se prebudili prepozno

Gorenje v vročem Kölnu ni imelo resnih možnosti za presenečenje. Z delnim izidom 6:0 so gostitelji povedli z 9:2 in pozneje 12:3. Trdna obramba 6-0 je bila nerešljiva za Gorenje, večino poskusov je ustavil vratar Goran Stojanović, ki je že v prvem polčasu zbral 10 obramb. Gummersbach je visoko vodstvo uspavalo, kar je Gorenje z bolj sproščeno znalo izkoristiti. S petimi zaporednimi goli se je približalo na 23:19 in iztržilo zelo časten poraz. Najboljša strelca tekme sta bila nekdanja člana Gorenja Momir Ilić in Vedran Zrnić s po sedmimi goli. Jure Dobelšek in Marko Bezjak sta jih dosegla po pet.

Prvi polčas: hiter zaostanek za devet
Potem ko je nemška ekipa že na prvi tekmi zmagala z 28:29, je v največji nemški rokometni dvorani pred 15.000 gledalci hitro potrdila vlogo favorita. Gorenju v napadu nikakor ni steklo, morda je bila kriva tudi utrujenost, saj je bilo v zadnjem mesecu veliko težkih tekem. Po desetih minutah je bilo že 7:2, pomagala pa ni niti minuta odmora. Črni niz je končal Jure Dobelšek, ki je v 18. minuti prispeval šele tretji gol za slovenske prvake, ki so najprej poskušali po sredini, nato po krilih in s streli od daleč, a ni bilo uspeha.

Neustavljivi črnogorski vratar
Adnan Harmandič, Momir Rnič in Boštjan Kavaš v prvih 30 minutah, ko smo videli le eno izključitev na nemški strani, niso zadeli iz igre! Za prednost 16:8 ob odmoru je Momir Ilić dosegel štiri gole. V drugem polčasu je Gorenje zaigralo bolje v obrambi, prebudil se je tudi napad. Ko je Islandec Robert Gunarsson izenačil najvišjo prednost (23:14), se je začel velenjski juriš. Delni izid 5:0 je poskrbel za razburljivejšo tekmo, Gorenje pa je imelo še napad za minus tri, vendar je bil pet minut pred koncem s 17. obrambo Stojanović znova na mestu.

V torek vseeno velika veselica
Prvo tekmo v Velenju je Gummersbach dobil z izidom 28:29. Pokal EHF je v tej sezoni edina nemška lovorika v evropskih tekmovanjih. Kiel je v finalu Lige prvakov izgubil s Ciudad Realom, v Pokalu pokalnih zmagovalcev pa je bil Valladolid boljši od nemškega Nordhorna. Novi slovenski prvaki so bili povsem neobremenjeni, saj lovorike nihče ni zahteval. V torek popoldne bo tako po uspešni sezoni v Velenju kljub porazu po 18. uri velika veselica pred Rdečo dvorano.