Sebastjan Skube je bil z 8 goli prvi strelec tekme. Foto: MMC RTV SLO
Slovenci prvi na Češkem

Varovanci Zvonimirja Serdarušića so začeli odlično, saj so dosegli prve tri zadetke in po slabih 15 minutah že vodili z 8:4. Sledile so najbolj črne slovenske minute, saj so Avstrijci v 20. minuti izenačili na 8:8 in pozneje tudi prvič povedli (10:9). Konec polčasa je spet pripadel Sloveniji, ki je po izenačenju na 13 dosegla zadnja dva zadetka v polčasu in na odmor odšla s prednostjo 15:13.

V drugem polčasu je Slovenija večkrat vodila za štiri (22:18, 26:22), a se severni sosedi niso dali in se približali na 29:28, v končnici pa so bili bolj zbrani Slovenci. Zaradi poškodbe med drugimi nista igrala Aleš Pajovič in David Špiler.

Na drugi tekmi zadnjega dne je Rusija z 32:31 premagala Češko, kar pomeni, da je prvo mesto na turnirju pripadlo Sloveniji.