Slovenski rokometaši so v prvem polčasu igrali zelo dobro, v drugem pa so nekoliko popustili, a so kljub vsemu vknjižili zmago. Foto: Aleš Fevžer

Dobili smo veliko golov, a obramba ni bila tako slaba, saj smo precej golov dobili z razdalje, torej nismo imeli razpoloženih vratarjev. Težave nam je povzročal tudi njihov krožni napadalec. Nobeni tekmi se ne gleda v zobe, Švicarji so odigrali dobro tekmo, nismo pričakovali lahkega dela.

Boris Denič
Miha Žvižej
Miha Žvižej je proti Švicarjem dosegel dva zadetka. Foto: Aleš Fevžer
Slovenski rokometaši ugnali Švico

Varovanci Borisa Deniča so v prvem polčasu dobro opravili svojo nalogo, dosegli so veliko zadetkov, prikazali so željo po dobri igri in veliko energije. Vseeno bi bilo lahko vodstvo ob polčasu (18:13) višje, če se jim v igro ne bi prikradle individualne napake, ki so jih Švicarji pridno izkoriščali.

V nadaljevanju so Švicarji zaigrali precej bolje (drugi polčas so tudi dobili za dva zadetka), še naprej so izkoriščali napake v slovenski igri, zlasti v obrambi, približali so se na vsega tri gole zaostanka, a so Slovenci ohranili mirno kri in tekmo mirno pripeljali do konca.

V uvodnih minutah do hitrega vodstva
Uvodna postava - med vratnicama je bil Gorazd Škof, na krilnih položajih Dragan Gajić in Luka Žvižej, na zunanjih položajih Jure Dolenec, Sebastian Skube in Nenad Bilbija, na mestu krožnega Matej Gaber, medtem ko je Bilbijo v obrambi menjal Uroš Bundalo - je takoj "zrahljala" tekmeca na nasprotni strani igrišča in si v izteku sedme minute priigrala prednost štirih golov (5:1).

V prvem polčasu Slovenci zelo suvereni
Gibljiva slovenska obramba 6-0 je Švicarjem povzročala silne težave, gostujoča klop je že v deveti minuti zahtevala minuto odmora, ta pa je le začasno spremenila razmerje moči na igrišču. Po domačem vodstvu s 6:1 je gostujoča zasedba nekoliko ublažila zaostanek (7:4), nadaljevanje pa je bilo znova po okusu privržencev domače ekipe. Ta je tudi s svežimi močmi - selektor Boris Denić je postopoma v igro začel pošiljati igralce s klopi, v prvem polčasu na igrišče nista stopila zgolj David Špiler in vratar Primož Prošt - brez posebnih težav držala Švico v svoji oblasti in na varni razdalji od štirih do šestih golov.

V nadaljevanju Švicarji precej boljši
Slovenska igra v drugem polčasa ni bila tako prepričljiva. Obramba ni bila na ravni iz prve polovice tekme, kapljalo in curljalo je tudi v napadu. Pretok žoge ni bil več tekoč, bilo je tudi nekaj tehničnih napak, a igra je bila vendarle dovolj kakovostna za rokometno solidno podkovane in motorično sposobne rokometaše iz dežele sira in čokolade.

Na koncu goste vendarle ukrotili
Denićevi izbranci so kljub temu ves čas nadzorovali goste, z dvema zaporednima goloma Boruta Mačkovška pa v 44. minuti svojo prednost povišali na sedem golov (26:19). Švicarji so po minuti odmora skušali "na silo" postaviti tekmo na glavo, a so jim gostitelji to preprečili in zasluženo izpolnili prvo nalogo na poti do junijskih dodatnih kvalifikacijskih tekem, kar je eden izmed njihovih etapnih ciljev na poti do Katarja.

V slovenski reprezentanci so bili najučinkovitejši Borut Mačkovšek, Gajić in Vid Kavtičnik. Prvi je dosegel sedem, druga dva pa po pet golov.