Bo Uroš Zorman Slovence v Nemčiji popeljal v tako želeni četrtfinale? Foto: EPA
Ivano Balić v akciji
Ivano Balić bo glavni adut svetovnih podprvakov Hrvatov, ki se bodo za prvo mesto v skupini F borili z Rusi. Foto: EPA

Spet Tunizija torej, a boljšega nosilca skupine si ni dalo želeti! V zadnjem obdobju so Slovenci pogosti igrali z njo. V prijateljskih tekmah so Tunizijce premagovali, na največjih turnirjih pa ne. Na zadnjem svetovnem prvenstvu, ki je bil prav v Tuniziji, je bilo 26:26, na lanskih sredozemskih igrah pa so afriški prvaki, ki bodo nosilci skupine A, zmagali s 25:23. S Kuvajtom (vodi ga Niko Markovič) in Grenlandijo bo vprašanje le, kako visoka bo zmaga.

Po dve reprezentanci iz šestih skupin se uvrstita v glavni del, nato pa po štiri ekipe iz obeh skupin napredujeta v četrtfinale. Slovenci lahko pričakujejo, da bodo po ogrevanju v skupioni A v glavnem delu igrali proti reprezentancam Francije, Islandije, Nemčije in Poljske.

Prvenstvo bo od 19. januarja do 5. februarja. Za Slovenijo bo to peti nastop, prvi je bil leta 1995. Največji uspeh je 11. mesto na Portugalskem leta 2003. Nosilci preostalih skupin so Francija, Nemčija, Španija, Danska in Hrvaška.

Skupina A: Tunizija, Slovenija, Kuvajt, Grenlandija

Skupina B: Francija, Islandija, Ukrajina, Avstralija

Skupina C: Nemčija, Poljska, Brazilija, Argentina

Skupina D: Španija, Češka, Egipt, Katar

Skupina E: Danska, Norveška, Madžarska, Angola

Skupina F: Hrvaška, Rusija, Maroko, Južna Koreja