Francozi so do zmage prišli po odlični obrambi pred najboljšim rokometašem na svetu - Ivanom Balićem. Foto: Reuters
Nemški rokometaši
Nemški rokometaši so na krilih polne dvorane v Kölnu prišli med najboljše štiri. Foto: Reuters
Torsten Jansen
Torsten Jansen je zgrešil le enega od svojih sedmih metov. Foto: Reuters
Bogdan Wenta in Slawomir Szmal
Dva izmed falange poljskih junakov: selektor Bogdan Wenta in vratar Slawomir Szmal, ki je v 59. minuti pri 27:27 ubranil sedemmetrovko Konstantinu Igropulu. Foto: Reuters
Rokometaši Danske
Rokometaši Danske takoj po zadnjem sodnikovem žvižgu. Foto: Reuters

Hrvati so dobili vseh sedem tekem na prvenstvu, a izgubili najpomembnejšo v Nemčiji. Galski petelini so slavili 21:18. Gostitelji so odpravili Špance s 27:25, Poljaki so bili boljši od Rusov z 28:27, Danci pa so šele po podaljških strli odpor Islandije z 42:41.

Abalo in Karabatic dosegla vse zadetke v 2. polčasu

Francozi so bili večinoma boljši nasprotniki. Po izenačenem začetku 4:4 so prvič ušli z občutnejšo prednostjo v 19. minuti, ko je Daniel Narcisse zadel za 8:5. Sledile so najbolj šampionske minute Hrvaške, ki je za devet minut zaklenila vrata in tik pred polčasom povedla z 9:8. Na odmor so s prednostjo vseeno odšli Francozi (10:9).

V drugem polčasu so modri v obrambi prijeli Ivana Balića, ki je ob 12 metih dosegel le pet zadetkov, v napadu pa vse prepustili Lucu Abalu in Nikoli Karabaticu, ki sta dosegla vseh 11 francoskih zadetkov v drugem polčasu! Tekma se je prelomila v 51. minuti, ko je moral zaradi prekrška Balić za dve minuti na klop, Davor Dominiković pa je bil zaradi grobega prekrška neposredno nagrajen z rdečim kartonom.

Ob koncu je tresel Jansen
Španci krono predajajo po porazu proti gostiteljem prvenstva, ki so vodili od prve do zadnje minute in slavili s 27:25. Nemci so vodili ves čas srečanja, največ tik pred koncem polčasa, ko je bilo 13:9, igralci v črnem so na odmor odšli s prednostjo treh zadetkov (15:12).

V nadaljevanju so Španci ves čas lovili nasprotnike in jih v 51. minuti ujeli na 23:23. Gostitelji so tri minute kasneje povedli s 25:23. V izjemno živčni končnici se mreži nista zatresli vse do 58. minute, ko je Roberto Garcia znižal na 25:24. V končnici je zadnja dva zadetka za Nemce dosegel Torsten Jansen in v delirij spravil več kot 12.000 gledalcev na tribunah.

Poljaki trepetali vse do konca
Največje presenečenje turnirja Poljaki so izločili Ruse z 28:27. Začetek tekme ni napovedoval drame, saj so Poljaki povedli s 5:1, Rusi so jih ujeli na 8:8, a v vodstvo niso zmogli. Ob polčasu je bilo 16:14 za varovance Bogdana Wente.

Podobna slika je bila v drugem polčasu, ko so Poljaki večkrat povedli za tri zadetke (18:15, 21:18, 25:22), a so jih trdoživi Rusi venomer ujeli. Oleg Kulešov je v 52. minuti izid izenačil na 26:26, nato se mreži kar pet minut več nista zatresli, takrat sta v razmaku dobrih 20 sekund zadela Patryk Kuchczynski in Edi Kokšarev. Odločilni zadetek je padel 1:20 pred koncem, ko je zadetek dosegel Karol Bielcki. Rusi so imeli zadnjih 17 sekund tekme napad z igralcem več, a je poljska obramba vzdržala.

SP v rokometu, četrtfinale

ŠPANIJA - NEMČIJA 25:27 (12:15)
Urios 8 (met 8/8), Romero 7, A. Entrerrios in R. Entrerios po 3, Baruffet 7 obramb, Hombrados 5 obramb; Jansen 6, Glandorf 5, Kehrmann 4, Hens in Zeitz po 3, Fritz 11 obramb.

POLJSKA - RUSIJA 28:27 (16:14)
Bielecki 7, M. Lijewski 6, Tkaczyk 5, B. Jurecki in Jurasik po 3, Szmal 14 obramb; Kokšarov 8, Krivošlikov 5, Racvorcev, Ivanov, Čipurin in Igropulo po 3, Kostigov 10 obramb, Titov 2 obrambi.

HRVAŠKA - FRANCIJA 18:21 (9:10)
Balić 5, Lacković, Džomba in Metličić po 3, Alilović 15 obramb, Jerković 3 obrambe; Abalo 8, Karabatic 5, Narcisse in Guigou po 3, Fernandez 2, Omeyer 22 obramb.

ISLANDIJA - DANSKA 41:42 (34:34, 17:16) - po podaljšku
Gudjonsson 15, Geirsson in Stefansson o 6, Sigurdsson 5; Knudsen, Madsen in Öchsler po 9, Bösen 5.