Hrvaški rokometaši
Hrvaški rokometaši se veselijo zmage nad Makedonci. Foto: EPA
Gajić in Šerbec po zmagi nad Brazilijo
Slovenski rokometaši le strli Brazilce

Slovenci, ki so zadnjo tekmo izgubili proti Katarju, so se morali pošteno potruditi, da so strli odpor Brazilcev. Za napeto tekmo so krivi predvsem sami, saj so storili kopico napak, ki jih je nasprotnik pridno izkoriščal.

Šele v zadnjem delu tekme so strnili vrste v obrambi, Marko Bezjak je dosegal zlata vredna zadetka, hkrati je še ukradel žogo, piko na i pa je ob zmagi postavil Primož Prošt s tremi zaporednimi obrambami.

Ogromno napak na obeh straneh
V uvodnih minutah srečanja sta bili ekipi precej izenačeni, prvo vodstvo je Slovencem priboril Sebastian Skube (5:4). Sledile so dobre minute varovancev Borisa Deniča, še posebej razigrana sta bila Miha Žvižej in Dragan Gajić, ki sta svojo ekipo popeljala do prednosti štirih zadetkov (12:8), nato pa so se v slovensko igro prikradle napake, ki so jih Brazilci pridno izkoristili. V zgolj nekaj minutah so z delnim izidom 4:0 zaostanek izničili (12:12). V nadaljevanju prvega polčasa sta obe reprezentanci naredili kar nekaj napak v napadu, Slovenci so uspešno držali prednost dveh zadetkov, a le do zadnje minute, ko so Brazilci spet izenačili na 18:18. Prednost ob polčasu, v katerem so Slovenci v napadu pokazali preveč anemičnosti in naredili ogromno napak, je Deničevemu kolektivu prinesel Marko Bezjak.

Prošt Slovenijo rešil s tremi zaporednimi obrambami
V drugem polčasu so Slovenci na krilih Gajiča in Deana Bombača hitro povedli za tri zadetke, prednost so bolj ali manj uspešno držali, nato pa so se ponovile napake iz prvega polčasa, Brazilci so prihajali do prelahkih zadetkov iz protinapadov, v 49. minuti je izid na 28 izenačil Fabio Chiuffa. Sledil je precej izenačen dvoboj, tekma se je prelomila dobre štiri minute pred koncem, ko je po lastnih zadetkih Bezjak v obrambi še ukradel žogo, v naslednjem napadu pa je za 34:32 z desnega krila zadel Gajić. Brazilci so nato zadeli okvir gola, s tremi zaporednimi obrambami pa se je ob koncu izkazal še Primož Prošt.

Hrvati dobili derbi za prvo mesto
V derbiju dneva sta se za prvo mesto v skupini B udarili reprezentanci Makedonije in Hrvaške. V prvem polčasu so Makedonci vodili že z 9:5, a so Hrvati z Ivanom Čupićem, ki je bil z 9 zadetki najučinkovitejši strelec na tekmi, ujeli priključek, na odmor pa so z novim Čupićevem golom odšli z minimalno prednostjo (14:15). V nadaljevanju so bili Hrvati precej boljši nasprotnik, sredi drugega polčasa so vodili že s petimi zadetki (17:22), prednost so mirno ohranili do konca, Makedonci so se jim lahko približali na vsega tri gole zaostanka (26:29). Ob Čupiću je bil pri Hrvatih drugi najučinkovitejši strelec Domagoj Duvnjak, pri Makedoncih se je izkazal Kiril Lazarov, ki je zadel sedemkrat. Renato Vugrinec se ni uvrstil na seznam strelcev.