Andy Murray je že pokazal delček šampionske forme, s katero pripravlja drugi naskok na vrh zapored. Tokrat je zmago slavil že po 20 igrah, kar je v odprti dobi Wimbledona uspelo le osmim igralcem. Foto: Reuters
Blaž Rola
Lanski posamični prvak v ameriški študentski Ligi NCAA in sredozemskih iger v turškem Mersinu v obračunu proti ljubljencu občinstva ni imel nobenih možnosti. Foto: EPA
Amelie Mauresmo
Amelie Mauresmo je pozorno opazovala igro svojega novega varovanca. Foto: Reuters
Camilla
Dvoboj si je ogledala tudi žena britanskega princa Charlesa, Camilla. Foto: Reuters
Rola brez možnosti proti Murrayju

Branilec naslova Murray je pred očmi nove trenerke Amelie Mauresmo zavzeto in disciplinirano odigral dvoboj in v nekaj manj kot uri in pol Rolo "odpihnil" z igrišča številka 1. Zmaga je bila zares impresivna, saj je Murray na trenutke pokazal šampionsko formo, v kateri bi lahko bil neustavljiv. Končni izkupiček točk na dvoboju je dovolj zgovornih, Murray jih je osvojil še enkrat več (84:42).

23-letni Ptujčan si nima česa očitati, vseeno pa je najbrž pričakoval kaj več kot le ekspresen poraz in le dve osvojeni igri. Kljub temu je lahko ponosen na svoj letošnji dosežek, saj se je v svojem prvem nastopu na sloviti travi prebil v drugi krog in tako izenačil uspeh z odprtega prvenstva Avstralije. V prvem krogu je po sijajni predstavi Španca Pabla Andujarja premagal v treh nizih (6:3, 6:1, 6:4).

Prvi niz, 6:1, Murray (28 minut)
Ptujčan je bil v prvem nizu brez moči. Proti favoriziranemu Murrayju je takoj izgubil igro na svoj servis in zaostal z 0:2, svojo edino igro v prvem nizu pa osvojil v tretji igri za znižanje na 1:2. Rola je imel svojo edino priložnost za "brejk" v četrti igri, a je ni izkoristil, sledila je kazen za 3:1, nato pa še "brejk" Murrayja v peti in sedmi igri. Rola je naredil v prvem nizu kar 13 neizsiljenih napak, 11 več od nasprotnika.

Drugi niz, 6:1, Murray (32 minut)
Nesamozavestna predstava Role se je nadaljevala tudi v drugem nizu, kjer je imel v prvi igri celo drugo priložnost za odvzem servisa nasprotniku, nato pa ostal pri eni osvojeni igri tako kot v prvem nizu. Tokrat jo je osvojil v šesti igri, ob tem pa zmagovito dvignil roke v zrak, 11.000 gledalcev ga je nagradilo z gromkim aplavzom. Murray je predtem vodil že s 5:0. Slovenec je takoj izgubil igro na svoj servis in se hitro znašel v zaostanku z 0:3. Murrayju je drugi "brejk" uspel v četrti igri za gladkih 4:0, drugi niz pa je suvereno osvojil v sedmi igri brez podarjene točke.

Tretji niz, 6:0, Murray (24 minut)
Rola se je tudi v tretjem nizu po treh izgubljenih servisih hitro znašel v zaostanku z 0:5, iz katerega se ni več pobral. Murray je v šesti igri hitro dokončal delo in zadnji niz osvojil v nekaj več kot dvajsetih minutah.

Hercogova popustila po dobrem začetku
Polona Hercog je na igrišču številka 18 izgubila proti Lucie Šafarovi s 6:7 in 5:7. 23. nosilka je slavila po uri in 47 minutah.
Najboljša slovenska igralka je začela odlično, v tretji igri je z odličnim forhendom zadela na črto in povedla z 2:1. V naslednji igri je brez izgubljene točke zadržala začetni udarec za 3:1. Čehinja je uspela izenačiti na 3:3, nato pa je v 10. in 12. igri zapravila zaključno žogo za niz. Odločala je podaljšana igra, pri vodstvu s 6:5 je imela Hercogova zaključno žogo, a se je Šarafova rešila in dobila "tie-break" z 9:7.

Priložnosti za brejk3/112/5

V drugem nizu je Hercogova že v uvodni igri izgubila servis, Šafarova je pri vodstvu s 5:4 servirala za zmago, a ni osvojila niti točke. V 11. igri je Mariborčanka znova slabo servirala in Čehinja je nato le zaključila dvoboj na svoj servis.

"Včasih je treba imeti tudi kanček sreče, da prideš do želenega rezultata. Danes je nisem imela, čeprav se nočem izgovarjati na to. Imela sem priložnosti, ki jih nisem izkoristila. Vseeno pa čutim, da se mi igra počasi sestavlja, kar pomeni, da sem z novim pristopom na treningih na pravi poti. Čez noč se določenih elementov v igri ne da spremeniti. Cilji so seveda veliko višji, s trdim delom so tudi dosegljivi. Komaj čakam nadaljevanje sezone," je dejala Hercogova.

Štepanek pošteno namučil "Noleta"
Prvi nosilec Novak Đoković je v zadnjem obračunu dneva na osrednjem igrišču po hudem boju ugnal Čeha Radka Štepanka s 6:4, 6:3, 6:7 in 7:6. V boju za osmino finala se bo Srb pomeril s Francozom Gillesom Simonom. "Nole" je dobil šest od sedmih medsebojnih dvobojev.

"Radek je star 35 let, še vedno pa se odlično giblje po igrišču. On je pravi zabavljač, pravi igralec za veliko sceno, na velikih turnirjih prikaže najboljšo igro. Tudi tokrat je v ključnih trenutkih prikazal najboljši tenis. Zelo sem se moral potruditi za zmago," je poudaril Đoković, ki je v podaljšani igri tretjega niza vodil že s 5:2, nato pa je Štepanek nanizal kar pet točk zapored in izsilil četrti niz.

Kvalifikant Kuznecov šokiral Ferrerja
Izpadel je sedmi igralec sveta David Ferrer. Za 32-letnega Španca je bil s 6:7, 6:0, 3:6, 6:3 in 6:2 usoden ruski kvalifikant Andrej Kuznecov. Ferrer se prvič po Odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu leta 2010 ni prebil vsaj v 3. krog turnirja za grand slam.

Za Kuznecova, mladinskega prvaka Wimbledona leta 2009, je bila zmaga nad Ferrerjem prva zmaga nad igralcem najboljše deseterice na lestvici ATP.

Kata in Kveta ekspresno izpadli
Med ženskimi dvojicami je Katarina Srebotnik v paru s Čehinjo Kveto Peschke izgubila v prvem krogu proti dvojici Andrea Petkovic/Magdalena Rybarikova s 5:7 in 3:6.